Moroğlu, Çiğli'de muhtarlarla buluştu

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, İzmir'in hızla büyüyen ilçesi Çiğli'de Muhtarlarla buluştu. 5 Mahalle Muhtarıyla biraraya gelen Moroğlu, Mahallelerde yaşanan sorunları tespit ederek çözüm için ilgili kurumlarla girişimlerde bulundu.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu ilk olarak CHP Çiğli İlçe Örgütünü ziyaret etti. Ardından İlçe Başkanı Selim Utku Gümrükçü ve İlçe Yöneticileriyle birlikte Uğur Mumcu Mahallesi Muhtarlığına giderek 5 Mahalle Muhtarıyla bir araya geldi. Moroğlu, burada Cumhuriyet, İnönü, Ahmet Efendi, Uğur Mumcu ve Harmandalı Mahallelerinin muhtarlarıyla buluştu. Muhtarlar, vatandaşların yaşadığı sorunları dile getirerek sorunların çözümü için birlikte hareket etme sözü verdi.

Muhtarlar, Yamanlar'da yapılacak olan modern katı Atık Bertaraf tesisinin biran önce yapılmasını istediklerini ifade ederek, "Mahallelerimizde Harmandalı çöp depolama alanından kaynaklanan birçok sıkıntı yaşıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızın Yamanlar Atık Bertaraf tesisi projesini destekliyoruz. Başkanımız bu konuda çok çaba sarfediyor. Vatandaşlarımız da bu projenin gerçekleşmesini bekliyor." dedi.

Mutarlar, ziyarette Moroğlu'na, mahallelerinde bir lise ve semt polikliniği ihtiyacı olduğunu belirterek, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın seslerini duymasını istedi. Mahalle Muhtarları bölgelerinde yeterince talep olmasına rağmen doğalgazın henüz gelmediğini de kaydettiler.

Mustafa Moroğlu, muhtarlıktaki ziyaretin ardından muhtarlarla birlikte İnönü Mahallesi'nde bulunan Cem Vakfı'nın kendi olanaklarıyla kiraladığı Cemevi'ni ziyaret etti. Ziyarette, Cem Vakfı'nın kendisine ait arsası üzerine yapılacak Cemevi projesiyle ilgili son durum da değerlendirildi.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, "Ben her zaman vatandaşlarımızla ve muhtarlarımızla bir araya gelip sorunları, sıkıntıları öğrenmeye ve çözüm bulmaya çalışıyorum. Çiğli'de 5 mahalle muhtarımızla yaptığımız görüşme çok yararlı oldu. Lise, Semt Polikliniği, Sinyalizasyon, Doğalgaz, Cemevi ihtiyacı başta olmak üzere bu mahallelerimizdeki eksiklikleri tespit ettik. Mahalle halkı, Yamanlar'a yapılacak modern atık bertaraf projesinin biran önce gerçekleşmesini bekliyor. Bu konuda Büyükşehir'imizin çabalarını yürekten destekliyorlar. Muhtarlar, Mahallelerinde yaşanan sıkıntıların sona ermesi için, tesisle ilgili ÇED Raporunun ve İhalenin biran önce sonuçlandırılması istediklerini söylediler." dedi.

Sorunları raporlaştırarak ilgili kurumlara ileteceğini ve takipçisi olacağını belirten Moroğlu, Mahalle ve köy ziyaretlerine hız kesmeden sürdüreceğini ve her fırsatta vatandaşla bir arada olacağını sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 02 Ekim 2014 10:51

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica