"Ka​rdeş belediyele​r, doğudan batıya kardeşlik köprüsü kuracaklar​"

Veli Ağbaba, CHP'li Kardeş Belediyelerin Ekim ve Kasım aylarında, CHP iktidarının temellerini bugünden ve yerelden kurmak için biraraya geleceklerini söyledi. Türkiye'nin Doğusu ile Batısındaki CHP'li Belediyeleri biraraya getireceklerinin söyleyen Ağbaba, "Kardeş Belediyecilik" uygulaması ile Türkiye’nin doğusundan batısına kardeşlik köprüsü kurulacağını ve tüm CHP'li Belediyelerde hizmetlerin ortaklaştırıp standartlaştırılacağını söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, göreve başladığı günden bugüne önemsediği en büyük proje olan "Kardeş Belediyecilik" fikrini hayata geçirdikleri ve somut çıktılarına almaya başladıklarını açıkladı. Ağbaba şunları söyledi:

"Kardeş Belediyecilik" fikri, sadece belediyeler arası araç, teçhizat veya donanım paylaşımının çok çok ilerisinde bir düşünce olarak doğdu. Kardeş Belediyecilik uygulamalarını her şeyden önce bir fikir birliği, bir vizyon birliği olarak geliştirmeye çalışıyoruz. Türkiye'nin Doğusuyla Batıyı bir araya getirmek, belediyelerimiz arasındaki eşgüdüm ve koordinasyonu artırmak ve belediye hizmetlerimizde ortaklık ve standartlaşma yaratmak ana hedefimiz.

Haziran ayında gerçekleştirdiğimiz "Büyük Belediyeler Buluşması" ile tüm belediyelerimizi bir araya getirdik. O toplantıda duyurduğumuz "Kardeş Belediyeler Buluşmasının" ilk üç toplantısını Ekim ayı içinde gerçekleştireceğiz ve Kasım Ayında devam edecek.

Eskişehir ve İzmir ile Adıyaman, Didim ile Muş, Karaman ile Antalya, İstanbul ile Erzurum bir araya gelecek. Çat (Erzurum) Belediyesi, Bakırköy Belediyemizle buluşurken, Çakırhüyük (Adıyaman) Odunpazarı Belediyemizle, Şambayat (Adıyaman) ise Karşıyaka Belediyemizle buluşacak. Ülkemizin Doğusunda Batısına tüm belediyelerimiz bu şekilde bir araya gelecek.

8 Ekim'de Muratpaşa Belediyemiz Göktepe (Karaman) ile Akçaşehir ve Kazancı (Karaman), Karşıyaka Belediyemizle bir araya gelecek. 20 Ekim'de ise Tut (Adıyaman) Nilüfer Belediyemizle, Çakırhüyük (Adıyaman) Odunpazarı Belediyemizle, Harmanlı ve Şambayat (Adıyaman) Karabağlar Belediyemizle bir araya gelecek.

Ekim ayındaki son buluşmamız ise 25 Ekim'de gerçekleşecek. 25 Ekim'de Azatlı ve Bozköy (Niğde) Mezitli Belediyemizle, Aktaş ve Kemerhisar (Niğde) ile Toprakkale (Osmaniye) Çukurova Belediyemizle, Saratlı (Aksaray) ve Orhanlı (Niğde) Seyhan Belediyemiz ile bir araya gelecekler. Ortak projeler geliştirecekler, yerel yönetimlerde kuracakları işbirliği ile Türkiye'ye örnek olacaklar. CHP iktidarının temellerinin bugünden atılmasını sağlayacak uygulamalara imza atacaklar."

    Cumartesi, 04 Ekim 2014 10:36

Bağlantılı Konular