CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: "Bayramlar bizim için barıştır, dayanışmadır, birliktir ve kardeşçe kucaklaşmadır."

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun mesajı şöyle;

"Bayramlar bizim en sevinçli ve en mutlu günlerimizdir. Bayramlarda sevgi, saygı, birlik ve kardeşlik duygularını hep birlikte tadarız. Bayramlar bizim için barıştır, dayanışmadır, birliktir ve kardeşçe kucaklaşmadır.

Ülkemizde ve bölgemizde yaşanan acı verici gelişmeler nedeniyle ne yazık ki bu Kurban Bayramını buruk yaşıyoruz.

"Bir insanın ölümü tüm insanlığın ölümü gibidir." diyen inancımızın aksine komşularımızda yaşanan insanlık dışı gelişmeler bizi üzüyor, medeniyetten ve inancımızdan nasibini almamış bir terör örgütünün eylemleri yüzünden yaşanan acılar bizi de kedere boğuyor. Bu insanlık dışı örgütün en son saldırısı ile Humus'ta yaşları 6 ile 12 arasında değişen 47 çocuğun katledilmesi yaşadığımız acıları derinleştirirken bölgemizde yaşanan trajedinin de farklı bir örneği oluyor.

Görüyoruz ki Türkiye ve bölgemizde yaşayan insanlar bu güzel bayramı savaşın, haksızlığın ve yoksulluğun gölgesinde yaşıyor.

Tüm zorluklara rağmen geleceğe umutla bakıyoruz. Bizim her engeli aşacak gücümüz, milletçe hak ettiğimiz tertemiz günlere ulaşma azmimiz ve imkansız denilenlerin mümkün olduğunu gösteren bir tarihimiz var. Bu tarihi rotaya geri dönecek ve bir kez daha çağdaş dünyanın sembolü olarak ilerlemeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm yurttaşlarımızın kurban bayramını kutluyor, bayram vesilesiyle şehir dışına çıkacak olanların trafik kurallarına uyarak herhangi bir acıya sebebiyet vermemelerini özellikle rica ediyor, bayramın tüm İslam alemine, bölgemizde ve dünyada yaşayan tüm insanlara huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum."

    Cuma, 03 Ekim 2014 17:33

Bağlantılı Konular