"CHP haksız, hukuksuz bir şekilde yargılanan Gezi Doktorları'nın yanındaydı"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya Gezi Eylemlerinde yaralananları tedavi ettikleri gerekçesiyle yargılanan hekimlerin Ankara Adliyesi önünde yaptıkları basın açıklamasına ve duruşmalarına katılarak Gezi Doktorlarına destek verdi.

Ankara Adliyesinde görülen duruşma öncesi yapılan basın açıklamasında bir konuşma yapan Yakup Akkaya; "Gezi olaylarında gönüllü sağlık hizmeti verdikleri gerekçesiyle yargılanan Ankara ve Hatay Tabip Odası; etik sorumluluklarını yerine getirme ve hastaların haklarını koruma konusunda doktorların ne yapması gerektiğini göstermiştir." dedi.

Gezi Direnişinin barışçıl bir gösteri olduğunu ifade eden Akkaya; polisin orantısız müdahalesi sonucu 8 gencimizin öldürüldüğünü; binlercesinin de yaralandığını belirtti. İşte bu ortamda hekimlerin ihtiyacı olan herkese el uzattığını söyleyen Akkaya; Eli kanlı IŞİD teröristlerini tedavi ettiren hükümetin, yaralanan kendi yurttaşlarını tedavi eden doktorlara dava açtığını ve bu davanın siyasi bir dava olduğunu vurguladı. Esasen bu davada AKP zihniyetinin yargılandığını ifade eden Akkaya; CHP olarak tüm demokrasi bileşenleri ile birlikte bu davanın takipçisi olacaklarını; TBMM'de onların sesi olmaya devam edeceklerini belirtti.

Yargılanan tabiplerin duruşmasına Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba; PM Üyesi ve Ankara Milletvekili Levent Gök; PM üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer; PM Üyesi ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Tokat Milletvekili Orhan Düzgün, Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, İzmir Milletvekili Hülya Güven, Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan da katılarak hekimlere destek verdi.

Anahtar Kelimeler
    Salı, 30 Eylül 2014 15:33

Bağlantılı Konular