Tanal: "76 milyon insanı Prof. Dr. Ökçesiz'e sahip çıkmaya davet ediyoruz"

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında "76 milyon insanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilişkin suç duyurusunda bulunması üzerine İstanbul Aydın Üniversitesi'nce hakkında soruşturma başlatılan Prof. Dr. Ökçesiz'e sahip çıkmaya davet ediyoruz" dedi.

Mahmut Tanal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Prof. Dr. Hayrettin Ökçesiz'in, Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilmesi nedeniyle "Milletvekilliği düştüğü halde başbakanlık görevini sürdürmesi, bir siyasal partinin başkanlık işlerini yürütmesi nedeniyle suç duyurusunda bulunduğunu" belirtti.

Suç duyurusunun ardından Aydın Üniversitesi'nin, Ökçesiz hakkında soruşturma başlattığını belirten Tanal, şunları kaydetti: "Prof. Dr. Ökçesiz'e yapılan saldırı 76 milyona yapılan bir saldırıdır. Bu saldırı sistematik olarak yapılmaktadır. Toplumun bilgilenme, öğrenme hakkı kısıtlanmakta, engellenmektedir. Hangi siyasi görüşten olursak olalım bilim adamına yapılan haksızlığı hepimize yapılmış sayıyoruz. Çünkü ayaklar altına aldıkları hukuk milletin hukukudur. Biz bu milletin hukukçuları olarak bunu sonuna kadar savunacağız. 76 milyon insanı Prof. Dr. Ökçesiz'e sahip çıkmaya davet ediyoruz."

    Pazartesi, 29 Eylül 2014 17:01

Bağlantılı Konular