Akkaya: "Başbakan seçilmiş değil, atanmış bir Başbakan"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya Yerel-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gülebay ve Yönetim Kurulu Üyelerini, Tüketici Hakları Derneği Başkanı Turhan Çakar ve Yönetim Kurul Üyelerini, Küresel Denge Derneği Başkanı Dr. Nuran Talu'yu, Eğitim Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca'yı, Büro Emekçileri Sendikası Yöneticilerini, KESK Mali Sekreteri Ramazan Gürbüz'ü kabul etti.

Ziyaretçileriyle CHP Genel Merkezi'ndeki makamında görüşen Akkaya, Türkiye'nin içinde bulunduğu sorunlarla ilgili karşılıklı bilgi alışverişinde bulundu. Ülkemizdeki sorunların giderek arttığını, AKP'nin politikalarının sorunları çözme yerine arttırdığını ifade eden Akkaya; "işte burada sendikalara ve Sivil Toplum Kuruluşlarına büyük iş düşmektedir; çünkü örgütlü toplum demokrasiyi korur ve güçlendirir." dedi. CHP olarak örgütlü toplumun güçlenmesini desteklediklerini belirten Akkaya; mecliste onların sesi, gözü ve kulakları olmaya devam edeceklerini ancak STK'ların ve sendikaların sorunların çözümü konusunda daha cesur davranmaları gerektiğini ifade etti.

Gündeme dair haberleri de değerlendiren Akkaya; Başbakan Davutoğlu'nun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili açıklamalarının yersiz ve seviyesiz olduğunu belirterek; "Başbakan seçilmiş değil, atanmış bir Başbakan, yüksek rakımlardan idare ediliyor. Rüştünü ispat etmesi için seçilmesi gerekir. Bu kafayla zor, AKP'de yarışmalı bir seçim olsun, iddia ediyorum seçilemez." dedi.

    Cumartesi, 27 Eylül 2014 10:16

Bağlantılı Konular