Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ile Gülizar Halis'in nikah şahidi oldu

Nikaha, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile katılan Kılıçdaroğlu, evlenme cüzdanını Gülizar Halis'e verirken, herkesin güzel günleri olduğunu belirtti ve bu güzel günlerin sürekli olması dileğinde bulundu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, en büyük arzusunun çiftin mutluluğu olduğunu ifade ederek şunları söyledi;

"Bir politikacının kızısınız. Politikanın zorluğunu biliyorsunuz. Ailede fedakarlığın özellikle politikacı eşi olarak, sunulması, verilmesi gerektiğini de biliyorsunuz. Önümüzde zor günler olacak ama önemli olan bunu dayanışma içinde götürebilmektir. 'Yuvayı dişi kuş yapar' diye güzel bir geleneğimiz, güzel bir sözümüz vardır. Her ne kadar dışarıda biz erkekler çoğu zaman 'bizim dediğimiz olur' derlerse de bu doğru değil. Doğru olanı evde hanımların söylediğidir. Hepimiz de bu gerçeği biliyoruz. O nedenle il başkanım izin verirse evlilik cüzdanını size takdim etmek istiyorum. Çünkü evin gerçek sahibi siz olacaksınız."

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu nikahta, "İl başkanımız gelin hanımla beraber salona gelirken, baktım çok terlemiş. Oysa seçim çalışmalarında bu kadar terlememişti. Bir sorun var demek ki. Ayrıca bir güvence verdi ve dedi ki 'Gelin hanım ayağıma basmadı'. Öyle mi? O zaman basın şöyle." dedi. Bunun üzerine gelin, Salıcı'nın ayağına bastı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun nikah şahidi olduğu Gülizar Halis ile Oğuz Kaan Salıcı'nın nikahını Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz kıydı. Nikah törenine CHP'nin önceki Genel Başkanlarından Hikmet Çetin, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP Genel Başkan yardımcısı Enis Berberoğlu, CHP PM üyeleri, belediye başkanları, milletvekilleri ile çok sayıda davetli katıldı.

    Cumartesi, 27 Eylül 2014 10:02

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica