Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan Davutoğlu'na yanıt

"Gerçekten Başbakan olarak görev yapmak istiyor ve 'ben başbakanım' diyorsanız, Başbakan olmanın gereğini yap diyorum. Bankalar Yasası'nın gereğini yap. Bu kadar açık, bu kadar net ve Başbakan gibi davranmasını bekliyorum."

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, akşam yemeğinde bir araya geldiği gazilerin sorunlarını taleplerini dinledikten sonra gazetecilerin sorularını  da yanıtladı. Bir gazetecinin, Davutoğlu'na yazdığınız mektuba Başbakan yanıt verdi, ne diyorsunuz" sorusunu şöyle yanıtladı;

"Sayın Davutoğlu benimle muhatap olun demişti. Bir özel bankayla ilgili açıklamaları o yapmadı, başkası yaptı. Bankacılık çok duyarlı bir alan. Konuşurken çok dikkatli olmak gerekiyor. Bankacılık, bir güven kurumu aynı zamanda. Yapılan açıklamalar Bankalar Yasası'na aykırı. Bir bankayı, bir kamu görevlisi, bir cumhurbaşkanı, bir başbakan batıramaz, batırmamalıdır. Çünkü bunun faturasını Türkiye geçmişte çok ağır ödedi. Ben, bu duyarlılığa dikkatini çektim. Siz gerçekten başbakan olarak görev yapmak istiyorsanız ve 'Ben başbakanım' diyorsanız, Bankalar Yasası'nın gereğini yapın. Bana bu konuda gelen bir tepki yok. İşte, 'Kılıçdaroğlu şunu söyledi, bunu söyledi' Benim söylediğim daha farklı. Başbakansan başbakan olmanın gereğini yap diyorum ben, bu kadar açık, bu kadar net ve bekliyorum. Yapacak mı, yapmayacak mı bunu göreceğiz."

    Perşembe, 18 Eylül 2014 14:33

Bağlantılı Konular