Kılıçdaroğlu, Van'dan gelen işçilerle görüştü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Van'dan gelen işçilerin sorunlarını dinledi, çözümü konusunda Genel Başkan Yardımcılarıyla CHP Ankara İl Başkanını görevlendirdi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na bilgi veren Van'lı işsizler, AKP Hükümetinin yerel seçimlerde Van'da istediğini alamayınca işten atıldıklarını söylediler.

Ankara'ya yürüyerek geldiklerini seslerini Hükümete ve kamuoyuna duyurmaya çalıştıklarını belirten günümüzün işsizleri kendilerine  CHP Genel Başkan Yardımcıları Yakup Akkaya ve Sezgin Tanrıkulu'nun yakın ilgi gösterdiğini, her sorunlarıyla ilgilendiklerini de bildirdiler.

CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu, işçileri dinledikten sonra, "Maalesef Meclisin kapalı olduğu bir döneme denk geldiniz. Buna rağmen biz sorunun çözümü konusunda elimizden gelen gayreti gösteriyoruz, göstermeye de devam edeceğiz. Arkadaşlarımız bu konuda görevlendirildi. Hükümetin adım atmasını beklemeden dayanışma duygumuzu göstermek için insani ihtiyaçlarınızı gidermek konusunda gayret içinde olacaklar.

Ama bu meselenin Hükümet tarafından samimiyetle ele alınıp çözülmesi gerekmektedir. İşsizlik fonu böyle durumlar için oluşturuldu. istihdam yaratmak için o fondan yararlanılabilir. Biz bu konuda her türlü çözüm önerilerimizi ve çabamızı hükümet nezdinde ve kamuoyunda göstermeye devam edeceğiz. Bir an önce işerinize kavuşup ailenizle bir araya gelip mutlu olmanızı diliyorum, her aşamada yanınızda olacağımızı bilmenizi istiyorum."
dedi.

İşçiler Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun yanından ayrıldıktan sonra CHP Genel Başkan Yardımcıları Sezgin Tanrıkulu, Seyhan Erdoğdu ve Yakup Akkaya tarafından genel merkezin çıkış kapısına kadar yolcu edildiler, uğurlandılar.

    Çarşamba, 17 Eylül 2014 17:00

Bağlantılı Konular