Kemal Kılıçdaroğlu Irak Başbakanı Haydar El-Ibadi'yi kutladı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Irak Cumhuriyeti Başbakanı Haydar El-Ibadi'nin kabinesinin Irak Temsilciler Meclisi'nde onaylanması üzerine bir mesaj gönderdi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Irak Başbakanı Haydar El-Ibadi'ye gönderdiği kutlama mesajı şöyle;"Sayın Haydar el-ibadi
Irak Cumhuriyeti Başbakanı
Bağdat
Irak

Sayın Başbakan:

30 Nisan 2014 tarihli seçimler akabinde yapılan çalışmalar, Başbakanlığınızda kurulan hükümetin Irak Temsilciler Meclisi tarafından onaylanmasıyla sonuçlanmıştır.

Başbakanlığınızı kutluyor, size ve hükümetinizde yer alan tüm Bakanlara başarılar diliyor, Cumhuriyet Halk Partisi olarak kardeş Irak halkının yanında olmaya devam edeceğimizi bu vesileyle tekrar teyid etmek istiyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi, Irak'ın bağımsızlığı, egemenliği, toprak bütünlüğü, birlik ve güven içinde kalkınmasını her zaman desteklemeye devam edecek ve iki komşu olarak illişkilerimizi karşılıklı saygı ve iç işlerine karışmama esasları üzerinden sürdürecektir.

En kısa zamanda sizinle biraraya gelerek ikili ilişkilerimiz ve bölgemiz sorunları hakkında görüşmek umuduyla selam ve saygılarımı sunuyorum.

Kemal Kılıçdaroğlu
Genel Başkan"

    Çarşamba, 10 Eylül 2014 10:12

Bağlantılı Konular