Kılıçdaroğlu taksi durağını ziyaret etti, taksicilerle çay içti

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Cam bölmeli, güvenlikli taksi" uygulaması sözü verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taksi taksi durağı esnafının çay içme daveti üzerine taksi durağına gitti, taksicilerle bir süre sohbet etti ve CHP iktidarında taksici esnafa şoförle yolcuyu cam bölmeyle ayıran, "güvenlikli taksi" modelini hayata geçirme sözü verdi. Kılıçdaroğlu, güvenlikli taksilerin ödeme kolaylığı ile esnafa verileceğini de belirtti.

Taksi durağı yöneticisi İsa Çatalkaya'da iş durumu hakkında Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na bilgi verirken, duraklarının yeni olduğunu ve halen su bağlantısını kuramadıklarını belirtti ve CHP Genel Merkezi yanındaki parktan kendilerine geçici süreyle su bağlanmasını istedi. Bunun üzerine Kılıçdaroğlu, Belediye Başkanı Taşdelen'e taksicilerin isteklerini iletti ve çözülmesini, taksicilerin susuz bırakılmamasını istedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Çatalkaya'ya işlerinin nasıl olduğunu da sordu. Çatalkaya, CHP Genel Merkezi'nden çok sayıda yolcu aldıklarını anlatırken, özellikle kurultay dönemlerinde bu oranının ikiye, üçe katlandığını söyledi. Bunun üzerine Kılıçdaroğlu, "Bir de diyorlar ki 'CHP sık sık kongre yapıyor'. Yapacağız ki taksiciler kazansın" diye espri yaptı ve gülüşmeler arasında tek tek durak çalışanlarının elini sıktıktan sonra taksi durağından ayrıldı.

    Çarşamba, 10 Eylül 2014 13:51

Bağlantılı Konular