Kılıçadroğlu A Milli Futbol, Basketbol ve Ümit Milli Futbol takımlarımıza başarılar diledi

Kemal Kılıçdaroğlu bu akşam İzlanda ile oynayacak A Milli Futbol Takımımıza, İspanya'da Litvanya ile karşılaşacak A Milli Basketbol Takımıza ve İsveç ile kozlarını paylaşacak olan Ümit Milli Futbol Takımımıza başarılar diledi.


CHP Lideri Kılıçdaroğlu yazılı bir açıklama yaptı ve sorunlarla dolu çok sıkıntılı bir süreçten geçtiğimizi hatırlatarak şunları söyledi;

"Sorunlarla dolu çok sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz.  Bu akşam  ikisi futbol biri basketbol olmak üzere üç milli takımımız güçlü rakiplerle karşılaşacak.

A Milli Futbol Takımımız EURO 2016 elemelerinde ilk sınavına çıkacak ve saat 21.45'te  İzlanda da İzlanda Milli Takımı ile karşılaşacak. Hollanda'nın da bulunduğu grupta yeralan A Milli Futbol Takımımızın gelecekte sıkıntılı bir dönem geçirmemesi için İzlanda maçını kazanması gerekiyor. Ben takımımıza güveniyor ve başarılar diliyorum.

Öte yandan, Avustralya'yı yenerek Dünya Kupası'nda çeyrek finale çıkan 12 Dev Adam bu akşam saat 18.00'de Litvanya ile karşılaşacak. İspanya'da yapılan Dünya Kupası Basketbol Şampiyonasında Litvanya'yı yenerse madalyaya uzanacak olan 12 Dev Adamımızdan da Türkiye'yi, spor ve basketbol severleri sevindirmesini bekliyor, başarı dileklerimle sevgilerimi gönderiyorum basketbolcularımıza.

Bu arada, saat 19.30'da İsveç Örjans Vall Stadında 2015 Avrupa Şampiyonası eleme grubundaki  son maçında İsveç Ümit Milli Futbol Takımı ile karşılaşacak olan Ümit Millli Futbol Takımımızın da maçı kazanarak umutlarımızı yeşertmesi dileğimizdir.

Saat 18.00'de İspanya'da  Litvanya ile karşılaşacak 12 Dev Adam'a, 19.30'da İsveç'le karşılaşacak Ümit Millli Futbol Takımımıza ve saat 21.45'de İzlanda'da İzlanda Milli Takımını yenmek için sahaya çıkacak A Milli Futbol Takımıza başarılar diliyor, akşamımızı, gecemizi sayılarıyla, golleriyle güzelleştirmelerini istiyorum. Türkiye'nin buna ihtiyacı var"

    Salı, 09 Eylül 2014 15:43

Bağlantılı Konular