Kılıçdaroğlu asansör kazasında hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diledi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 32 kattan zemine çakılan asansörde yaşamlarını yitiren inşaat işçilerine rahmet, aileleriyle yakınlarına da başsağlığı ve sabır diledi.

İstanbul Mecidiyeköy'de Ali Sami Yen Stadı arazisine yapılan rezidans inşaatı işçilerinden 10'unun yaşamını yitirmesi nedeniyle bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "İş kazaları kaza olmaktan çıktı, iş cinayetlerine dönüştü" dedi.

Açıklamasında, 10 inşaat işçisinin, işçileri taşıyan asansörün 32. kattan zemine çakılması sonucu hayatlarını yitirdiğine dikkat çeken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cana mal olan bu ihmallerin, sorumsuzlukların, dikkatsizliklerin ve denetimsizliklerin hergün yeni can kayıplarına neden olduğunu belirtti.

10 işçimizin yaşamını yitirmesi de iş kazası diye geçiştirilemez diyen Genel Başkan Kılıçdaroğlu şunları söyledi;

"CHP olarak iş kazaları adı altında dikkatlerden kaçırılmak istenen iş cinayetleriyle ilgili olarak başta TBMM olmak üzere her platformda hem hesap soracağız, hem de iş kazalarının önlenmesi için bir dizi önlem alınması, denetimlerin kağıt üzerinde yapılan denetimler olmaktan çıkarılmasını sağlamak için girişimlerde bulunacağız.

Yüreğimizi yakan, evlere, ailelerin yüreklerine ateş düşüren bu iş cinayetinde hayatını kaybeden, Tahir Kara, Hıdır Ali Genç, İsmail Sarıtaş, Bilal Bal, Cengiz Tatoğlu, Murat Usta, Menderes Meşe, Vahdet Biçer, Ferdi Kara ve Cengiz Bilgi adındaki işçilerimize rahmet, aileleriyle yakınlarına ve işçi arkadaşlarına da başsağlığı diliyorum"

    Pazar, 07 Eylül 2014 10:11

Bağlantılı Konular