Akkaya: "Hemen yanı başımızda ortaçağ zihniyeti devam ediyor"

Yakup Akkaya, CHP Engelliler Üst Kurulu İç Anadolu Bölge Temsilciliğinin düzenlediği 1 Eylül Dünya Barış Günü "barışta bizimde sözümüz var" Etkinliğindeki konuşmasında 21. yüzyılın ilk çeyreğinin ortasında olduğumuzu; bilim ve teknolojinin harikalar yarattığı bu yüzyılda ne yazık ki insan olmak adına iyi şeyler yaşanmadığını belirtti.

Dünya coğrafyasının belli bir bölümünde; hemen yanı başımızda ortaçağ zihniyetinin devam ettiğini söyleyen Akkaya; orada yaşananlara 21. Yüzyılın teknolojisi ile koltuklarımızda seyirci kaldığımızı vurguladı.

Yakup Akkaya konuşmasında; "Yanı başımızda yaşanan vahşete ve katliamlara Türkiye'nin katkısı olduğunu duyduğumuzda insanlık adına utanıyor; kahroluyoruz. Türkiye'yi emperyalist müdahalelerin maşası değil, barışın ve kardeşliğin savunucusu ve mücadelecisi haline getirmek hepimizin görevidir. Bölgemizde ve dünyada barış, kardeşlik ve özgürce bir arada yaşamı savunmak için şimdi her zamankinden daha fazla mücadeleye ihtiyaç vardır" dedi.

Artık kimsenin ölmediği, bombalardan ve silahlardan temizlenmiş bir dünya beklentisinin olduğunu belirten Akkaya; bu anlayışın "Yurtta Sulh Dünyada Sulh" şiarından yola çıkarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bize bıraktığı en büyük miras olduğunu söyledi.

Sayın Akkaya etkinliğin hazırlanmasında katkı sağlayan tüm örgüt emekçilerine teşekkür etti.

CHP Engelliler Üst Kurulu İç Anadolu Bölge Temsilciliği, Batıkent Pir Sultan Abdal Derneği, CHP Ankara İl Örgütü'nün destekleri ve CHP Mamak İlçe Örgütü'nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen 1 Eylül Dünya Barış Günü "barışta bizimde sözümüz var" Etkinliğine Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya'nın yanı sıra Ankara Milletvekillerimiz ve Parti Meclisi Üyelerimiz Gökhan Günaydın, Levent Gök de katıldı.

    Pazartesi, 01 Eylül 2014 17:39

Bağlantılı Konular