Kılıçdaroğlu İstanbul Maltepe'de fener alayına katıldı

Maltepe Meydanı'ndaki fener alayında Belediye Başkanı Ali Kılıç ve binlerce kişi tarafından alkış ve sloganlarla karşılanan Kılıçdaroğlu "Birileri, bir yere geldi diye dünyaya hükümdar olduğunu sanıyor. Güzel bir türkü var, eşkıya dünyaya hükümdar olmaz diye. Biz diyoruz ki,  Cumhurbaşkanı'nın Temiz adam olması lazım, düzgün adam olması lazım, kul hakkı yememesi lazım"

Maltepe Belediyesi tarafından Maltepe Meydanı'nda düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamasına katılan Kılıçdaroğlu, "Güzel bir gün. Bu güzel günde eğlenin. Bir türküyü sakın unutmayın. O türkü şöyle söyler: Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz. Birileri, bir yere geldi diye dünyaya hükümdar olduğunu sanıyor. Temiz adam olması lazım, düzgün adam olması lazım, kul hakkı yememesi lazım. Eşkıyanın dünyaya hükümdar olduğu bir düzeni asla kabul etmeyeceğiz" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte fener alayına CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ile çok sayıda Milletvekili, İl ve belediye yönetişcisinin yanısıra binlerce Meltepeli de katıldı.

    Pazartesi, 01 Eylül 2014 12:59

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica