CHP Grup Başkanlığı Mardin'de yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili kamuoyuna açıklama yaptı

Bölgedeki olayları ve sorunları yerinde incelemek üzere CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan ve CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya'dan oluşan CHP heyeti bölgeye bugün hareket edecekler.

Açıklama şöyle:

"Mardin ili Derik, Kızıltepe ve Nusaybin ilçelerinde elektrik dağıtımı yapan DEDAŞ'ın tüm abonelerinin 5 günden bu yana elektriklerini kesmesi tarımsal ürünlerin kurumasına neden olmuş, elektrikle çalışan her türlü cihazlar bozulmuş, iklimlendirme ve aydınlatma tamamen devre dışı kalmış, hayvanlar telef olmuş ve bunların sonucunda yöre halkı ayaklanmıştır.

5 gündür Mardin-Şanlıurfa devlet karayolu (İpek Yolu) halk tarafından kapatılmış, yer yer güvenlik güçleriyle çatışma noktasına gelinmiş, Tırlar ateşe verilmiş, bölgeye çok sayıda takviye kolluk kuvvetleri gönderilmiştir. Gelinen noktada durum çok ciddidir.

Bölgedeki olayları ve sorunları yerinde incelemek üzere CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan ve CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya'dan oluşan CHP heyeti bölgeye bugün hareket edecektir."

    Perşembe, 28 Ağustos 2014 10:20

Bağlantılı Konular