"Hükümet öğretmen doktora, işçiden askere her kesimi mutsuz eden politikalar sürdürdü"

CHP İzmir Milletvekili Hülya Güven, CHP Narlıdere İlçe Başkanı Cafer Esen ve ilçe yönetimi ile sivil toplum kuruluşlarını ziyaretleri sırasında Emekli Astsubaylar Derneği Narlıdere Şubesi (TEMAD) üyeleri ile de buluştu. Burada değerlendirmelerde bulunan İzmir Milletvekili Güven, "Hükümet öğretmeninden doktoruna, işçisinden askerine her kesimi mutsuz eden politikalar sürdürdü" dedi.

Ziyarette Dernek İkinci Başkanı İbrahim Karakoç ve dernek üyeleri ile astsubayların bugüne kadar bir türlü çözüm bulunamayan sorunları tartışıldı. Dernek üyeleri öncelikle, astsubayların son yıllarda özellikle emeklilik dereceleri, emekli maaşlarının düşüklüğü, çalışan astsubayların lojman sıkıntısı gibi giderek artan sorunlarını dile getirdiler.

Hükümetin öğretmeninden doktoruna, işçisinden askerine her kesimi mutsuz eden politikalar sürdürdüğünü belirten Güven, büyük fedakarlıklarla görevlerini yapan astsubayların çok daha iyi emeklilik şartlarını hak ettiklerini ifade etti.

"Yurttaşlarımız mutsuz bir toplum yaratan politikaların devamını istemiyor" diyen Güven, "Engellisinden yaşlısına, muhtaç durumda olandan hastasına toplumun her kesiminden şikayetler alıyoruz. Tüm saptadığımız sorunları düzeltilmesi için Meclis'e taşıyarak çözüm arıyoruz. Ama yapılan yanlışlardan geri dönmek kolay olmuyor. Yurttaşlarımız sabır sınırını çoktan aşmış durumda. Devlet tarafından yapılan yardımlarla ellerine üç beş kuruş geçen yurttaşlar başka çareleri olmadığı için bundan da olmak istemiyor. Ama insanca yaşamanın ne demek olduğunun ve sosyal bir devletin olanaklarının da farkındalar. Hükümetlerin görevi, ülkede yaşayan herkesin mutlu bireyler olması için toplumsal politikaların düzenlenmesidir. 'Yeni' söylemlerin de asıl bu alanlarda etkili olması gerekiyor" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 18 Ağustos 2014 15:27

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica