Kılıçdaroğlu: "Kurultay tarihi pazar günü MYK'da netleşebilir"

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Genel Başkan adayları çıkabilir. Normal demokratik yollarla bir yarış yapılacak. Kurultayımızda  kim galip gelirse, şu galip geldi diye elimizi kaldıracağız ve yolumuza devam edeceğiz" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu gazetecilerin sorularını şöyle yanıtladı;

Kemal Kılıçdaroğlu: "Arkadaşlarımız kurultay veya değişik konularla ilgili görüş beyan edebilirler. Demokrasilerde  bunları olağan kabul etmek lazım. Bizi AKP'den ayıran veya diğer partilerden ayıran temel fark budur. Biz demokrasiye inanıyoruz, hukukun üstünlüğüne inanıyoruz. Genel Başkan adayları çıkabilir. Demokratik yollarla yarışacağız. Bu gayet doğal bir şey. Yani gidin bunun benzerini pek çok demokratik ülkede görebilirsiniz. Bu ülkeye demokrasiyi getiren bir parti olarak bizim bu tür olayları olağan karşılamamız gerekiyor. Bir kriz yok arkadaşlar. Normal demokratik yollarla bir yarış yapılacak. Kurultayımızı toplayacağız orada kim galip gelirse, şu galip geldi diye elimizi kaldıracağız ve yolumuza devam edeceğiz. Bütün hedef 2015 seçimlerinde daha başarılı bir performans çıkarmak."

Soru: "Tarih verebilir misiniz efendim?"

Kemal Kılıçdaroğlu: "Onu Pazar günü arkadaşlarımızla oturup konuşacağız. Çünkü kurultay tarihini belirlemek için salon bulmak gerekiyor, ön hazırlıklar yapmak gerekiyor, ilan gerekiyor, gündem gerekiyor. Arkadaşlar bu konuda çalışıyorlar. Pazar gün netleşecek bu tablo. Aynı gün veya ertesi gün açıklayacağız."

Soru: "Efendim yeni bir yönetim kadrosu oluşacağı  söyleniyor, ne gibi değişiklikler ön görüyorsunuz?"

Kemal Kılıçdaroğlu: "Biz yeniliğe açık olan bir partiyiz. Çok sayıda yeni milletvekilimiz, yeni gençler, yeni kadınlar Cumhuriyet Halk Partisine katıldılar. Bu ağırlığı sürdüreceğiz."

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 15 Ağustos 2014 08:50

Bağlantılı Konular