Süleyman Seba son yolculuğuna uğurlandı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba için Bezmialem Valide Sultan Camisi'nde kılınan cenaze namazına katıldı ve Seba'yı son yolculuğuna uğurladı.

Kemal Kılıçdaroğlu başta Seba ve Beşiktaş ailesi olmak üzere spor dünyasına da başsağlığı dileklerini iletti, taziyede bulundu.

Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Genel Başkan Yardımcıları Erdoğan Toprak ile Sezgin Tanrıkulu, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP Grup Başkanvekillerii Muharrem İnce ve Akif Hamzaçebi, CHP'nin önceki Genel Başkanı Deniz Baykal başta olmak üzere kulüp başkanları, spor, siyaset ve iş dünyasında birçok ünlü isim katıldı. Cenaze namazını İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran kıldırdı.

Namazın ardından Süleyman Seba'nın Türk ve Beşiktaş bayraklarına sarılı naaşı toprağa verilmek üzere Feriköy Mezarlığı'na doğru yola çıkarıldı. Taraftarlar, cenaze aracına eşlik etti.

Başkanlığı döneminde ve yaşadığı süre boyunca centilmenliğiyle herkesin örnek aldığı Süleyman Seba, cenaze töreninde de tüm renkleri birleştirdi.Beşiktaşlı taraftarlarla birlikte Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzosporluların da cenazede yer aldığı görüldü. Bursaspor ve Galatasaray taraftar grubu liderleri de cenazeye katıldı.

    Cuma, 15 Ağustos 2014 17:41

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica