İnce: "Oyumuzu kullanmalıyız ki çocuklarımızın geleceği güvencede olsun"

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Yalova Cumhuriyet Meydanı'nda yaptığı konuşmada, 10 Ağustos'un önemli bir gün olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı seçiminde herkesi oy kullanmaya çağıran İnce, "Hiç merak etmeyin, o yandaş medyanın yazdıklarına bakmayın. Eğer şezlongtan kalkıp sandığa giderlerse bu Tayyip Erdoğan'ı sandığın dibine gömeriz biz. Hiç merak etmeyin. Yok, öyle bir şey. Size umutsuzluk vermek istiyorlar. 'Bu iş bitti, nasıl olsa seçilir, gitmenize gerek yok' diye sizi yıldırmak istiyorlar. Kandırıyorlar. Bakın göreceksiniz, bu, cumhurbaşkanı olamayacak" diye konuştu.

Muharrem İnce, şunları söyledi:

"Hep birlikte 30 Mart'ta ulaştığımız gibi milletvekili seçilmek için, belediye başkanı seçtirmek için uğraştığımız gibi eğer 10 Ağustos'ta sandığa sahip çıkarsak, 'Şişko kedilere' geçit vermezsek, hiç merak etmeyin. Benim Yalova'dan hiç kuşkum yok zaten de Türkiye'de de seçilemez bu, merak etmeyin. Bizler, 10 Ağustos'ta sandık başına gitmeliyiz, oyumuzu kullanmalıyız. Oyumuzu kullanmalıyız ki bu diktatörü iki seksen yere uzatmalıyız. Oyumuzu kullanmalıyız ki çocuklarımızın geleceği güvencede olsun. Yandaş yargıdan, yandaş medyadan hesap sormak için oyumuzu kullanmalıyız, kin ve nefret bulutlarını ülkemizin üzerinden salmak için oy kullanmalıyız. İnsanları Alevi-Sünni diye ayrıştırmak isteyen bu adamdan kurtulmak için oy kullanmalıyız."

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren İnce, "Biz bu adama 'bölücü' diyoruz ya aslında birleştirici bir tarafı var bunun. Bizi bir araya getiriyor bakın. Çıkmış meydanlara 'Sen Alevisin, Zazasın, Mısırlısın'. Sen nesin? Sen, sıfırlayıcı mısın? Türk olduğunu 60 yaşında hatırladı" dedi.

İnce, şöyle devam etti:

"(Mısırlı) diyorsun, böyle bir şey olur mu? Atatürk'e de bunu yapmışlardı biliyor musunuz? Milletvekili seçilebilmek için Misak-ı Milli sınırları içerisinde 5 sene yaşamak şartı getirmişlerdi, önerge vermişlerdi. Atatürk'ün çevresindekiler buna sinirlenince 'sakin olun' diyor Atatürk, kürsüye çıkıyor ve 'Ben ömrümün hiçbir bölümünde bir şehirde 5 sene yaşamadım. O cepheden o cepheye koştum' diyor."

Toplantıda konuşan MHP Bursa Milletvekili Necati Özensoy da "10 Ağustos önemli bir tarih. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde ilk defa bir cumhurbaşkanı halk tarafından seçilecek" dedi.

    Cumartesi, 09 Ağustos 2014 11:05

Bağlantılı Konular