"AKP'li belediyeler çalışanlarına Erdoğan'a oy vermeleri için baskı yapıyor"

Körfez bölgesinde çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek turuna çıkan PM Üyesi Berrin Gürçay Dilekçi, Düzce, Kocaeli ve Sakarya merkez ve ilçelerdeki AKP'li belediyelerde işçi ve kamu çalışanlarına 10 Ağustos'ta cumhurbaşkanlığı seçiminde Başbakan Erdoğan'a oy vermeleri için şiddetli baskı uygulandığını söyledi.

CHP PM üyesi Berrin Gürçay Dilekçi, "AKP'li bazı belediye başkanlarının çalışanlarını, Erdoğan'a oy vermemeleri halinde işten atmakla tehdit ettiklerini tespit ettik. Ama boşuna Körfez bölgesinde hava Ekmeleddin Bey'den yana esiyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun seçim kampanyasına destek için üç gündür Düzce, Sakarya ve Kocaeli'nin merkez ve ilçelerinde çalışma yürüten Parti Meclisi Üyesi Berrin Gürçay Dilekçi, AKP'nin işten çıkarma tehditlerine rağmen havanın bölgede havanın Ekmeleddin İhsanoğlu'ndan yana döndüğünü söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, İstanbul Milletvekili Binnaz Toprak, Parti Meclisi üyeleri Berrin Gürçay Dilekçi, Dursun Bulut, Saniye Nazik Işık, Seynur Yıldırım ve İbrahim Yener  üç gün boyunca, Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek için Düzce, Sakarya ve Kocaeli'nde merkez ve ilçeleri dolaşarak 10 Ağustos'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ilk tur  seçiminde Ekmeleddin İhsanoğlu'na oy istediler. Gruplar halinde ve tek tek işyerlerini, çarşı ve pazar yerlerini ziyaret ederek seçmenin nabzını tuttular, Ekmeleddin ihsanoğlu'yu tanıtan broşürleri dağıttılar ve halkın şikayetlerini dinlediler.

Halkla sohbet sırasında yakaladığı önemli bir ayrıntıyı Kazete'ye açıklayan PM Üyesi Berrin Gürçay Dilekçi, seçimlere sayılı günler kala iktidarın yörede baskısının arttığına dikkati çekti. AKP'li belediyelerin,  çalışanlarını adeta kıskaç altına aldığını kaydeden Dilekçi, "10 Ağustos yaklaştıkça baskıların daha da arttığını tespit ettik. Hatta bazı seçmenler, Ekmeleddin Bey'i tanıtan broşürleri uzatığımızda sanki başlar belaya girecekmiş gibi kimseye göstermeden katlayıp ceplerine sokuyorlardı. AKP'li belediyelerde işçiler, kamu çalışanları, eğer seçimde Erdoğan'a oy vermedikleri takdirde işten atılmakla tehdit edimdiklerini söylediler. Genelde muhafazakar kesimin yaşadığı Arifiye'de Ekmeleddin Bey çok seviliyor. Sayın ihsanoğlu'nun Dinci değil, dindarız sözünü çok tutmuşlar." diye konuştu.

    Perşembe, 07 Ağustos 2014 16:53

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica