"Demokrasi geleneğinin mükemmelleşmeye ihtiyacı var, yok edilmeye değil"

Tezcan: "Türkiye'nin 150 yıllık demokrasi geleneği var. Bu demokrasi geleneği eksiktir, topaldır ama mükemmelleşmeye ihtiyacı olan bir demokrasi geleneği var, yok edilmeye değil"

Cumhurbaşkanı seçim çalışmaları kapsamında bazı CHP milletvekilleri, Parti Meclisi Üyesi Faruk Demir ve İnci Başpınar ile Konya'ya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP Ereğli İlçe Teşkilatında basın toplantısı düzenledi.

Türkiye'nin barışa, sükunete ve huzura ihtiyacı olduğunu vurgulayan Tezcan, "Türkiye'nin 150 yıllık demokrasi geleneği var. Bu demokrasi geleneği eksiktir, topaldır ama mükemmelleşmeye ihtiyacı olan bir demokrasi geleneği var, yok edilmeye değil. 12 yıllık AKP iktidarı bu demokrasiyi yok edip, yargıyı, parlamentoyu, hükümeti ve devlet kurumlarını önce kendine, ondan sonra da çoluğuna çocuğuna almayı planlayan bir anlayışla devleti yönetiyor" diye konuştu.

Bülent Tezcan, 10 Ağustos'ta sandıktan barış ve huzuru çıkarmanın gerektiğini ifade ederek, şöyle devam etti:

"Bunu temsil eden bir tane aday var; Ekmeleddin İhsanoğlu. Biz CHP'nin adayını çıkarmadık, MHP kendi adayını çıkarmadı. Biz belli bir siyasi partinin adayını çıkarmadık. Ne dedik, 'millet nasıl bir cumhurbaşkanı istiyor?'. 76 milyonu kucaklayan bir cumhurbaşkanı istiyor, herkesin anlayışını temsil eden bir cumhurbaşkanı istiyor. Geleneksel değerlerimizle kavgası olmayan, muhafazakar değerlerimize sahip çıkan ama cumhuriyetin demokratik, laik birikimini de inkar etmeyen, ona da sahip çıkan, bu ikisini bir arada buluşturan bir cumhurbaşkanı istiyor. Devlet yetkilerini gaspetmeyecek, devletin dengeli çalışmasını sağlayacak, koruyacak bir cumhurbaşkanı istiyor. Milletten aldığımız mesaj bu."

Toplantının ardından Tezcan ve beraberindeki heyet, esnafı ziyaret etti. Daha sonra Karapınar ilçesine geçen Tezcan, burada da esnaf ziyaretinde bulundu.

    Çarşamba, 06 Ağustos 2014 14:14

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica