Kılıçdaroğlu: "İhsanoğlu bu ülkede cumhurbaşkanlığını hak eden bir insandır"

Kılıçdaroğlu Eyüp'te halka seslendi, 57 İslam ülkesini yöneten Ekmeleddin beyin cumhurbaşkanlığını hak eden biri olduğunu belirtti ve huzur, güven kardeşlik için O'nu halka, İstanbullulara emanet etti.

Sırasıyla Zeytinburnu, Fatih, Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa ve Kağıthane ilçelerini ziyaret eden ve halkla kucaklaşan Kılıçdaroğlu, Eyüp'teki Akşemsettin Mahallesi'nde vatandaşlara seslendi.

Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı seçiminde sandığa gitmeleri konusunda Eyüplü vatandaşları uyararak, cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Milletin adamı" temalı afişlerini eleştirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Milletin adamı, millet için çalışandır, kendisini millete adayandır, millete saygı duyandır, milleti kucaklayandır, vatandaşı arasında ayrım yapmayandır. Gerçekten milletin adamıysan Kürecik'teki radar istasyonunu kapatırsın. Kapatabiliyor mu? Ama bol bol konuşuyor" dedi.

Erdoğan'a, televizyonda diğer cumhurbaşkanı adayları Ekmeleddin İhsanoğlu ve Selahattin Demirtaş'la tartışması konusunda çağrı yapan Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayını belirlerken izledikleri yol hakkında da şunları söyledi;

"Cumhurbaşkanı tarafsız olur, 76 milyon yurttaşı kucaklar, bütün siyasi partilere eşit mesafede olur, bir siyasi kimliği olmaz. Ekmeleddin İhsanoğlu, hiçbir partinin üyesi değildir, bütün siyasi partilere eşit mesafededir ve 76 milyon yurttaşı kucaklar. Hiçbir grubun düşüncesi ve inancı ne olursa olsun aleyhlerine tek bir cümle söylememiştir. Barış mesajları vermiştir, Ekmeleddin İhsanoğlu bu ülkede cumhurbaşkanlığını hak eden bir insandır. O nedenle onu size emanet ediyorum."

Kemal Kılıçdaroğlu, 49 devlet memurunun IŞİD'in elinde olduğunu hatırlatarak, IŞİD'in Türkiye'de de Başbakan Erdoğan'ı rehin aldığını belirtti. Başbakan Erdoğan'ın Türk bayrağını indiren IŞİD'e ses çıkarmadığına,Müslümanların birbirlerini öldürdüğüne dikkat çekerek şöyle dedi;

"Suriye'de Müslüman Müslümanı öldürüyor, ellerine silah veren Recep Tayyip Erdoğan. Şu anda Ortadoğu ülkelerinden hiçbirisi gelip Türkiye'nin kapısını çalmıyor. Artık dışlandı. Onun için diyoruz ki 'Ortadoğu'ya huzurun, barışın gelmesinin yolu, buralarda sözünün ağırlığı olan birisinin olması lazım. 57 İslam ülkesini yöneten Ekmeleddin Bey, bu ülkeyi barış ve huzur içinde yönetir. Ortadoğu'da ağırlığı var, oraya da barış ve huzuru getirir."

Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'ye özgürlük ve kardeşliği kendilerinin getireceğini belirterek, herkesin huzur içinde yaşayacağını anlattı. İhsanoğlu'nu huzurun ve barışın adresi olarak gösteren Kılıçdaroğlu, Anadolu toprağının insanlık kavramına ev sahipliği yaptığını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı koltuğunun kavga koltuğu olmadığını dile getiren Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanı adayları az konuşur, öz konuşur, yerinde konuşur. Sabah, öğle, akşam konuşmaz. Adaylar konuşurken, huzur bulmalı, barış bulmalı. Onu hissetmeli" dedi.

    Cumartesi, 02 Ağustos 2014 15:10

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica