Tanrıkulu: "Söz konusu Mercedes otomobilin resmi kayıtlardaki sahibi kimdir?"

Tanrıkulu, Hükümet Sözcüsü Arınç'a sordu: "Erdoğan'ın seçim yasaklarının başlamasıyla 31 Temmuz 2014 tarihinde makam otomobili olarak kullanmaya başladığı Mercedes marka O6 BV 8534 plakalı otomobilin plakasının Fiat marka başka bir otomobile ait olduğu iddiası doğru mudur?"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun soru önergesi şöyle:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na

Aşağıdaki sorularımın Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim.

Dr. M. Sezgin Tanrıkulu
CHP İstanbul Milletvekili

1- Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim yasaklarının başlamasıyla 31 Temmuz 2014 tarihinde makam otomobili olarak kullanmaya başladığı Mercedes marka O6 BV 8534 plakalı otomobilin plakasının Fiat marka başka bir otomobile ait olduğu iddiası doğru mudur?
2- İddia doğruysa Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim yasaklarının başlamasıyla 31 Temmuz 2014 tarihinde kullanmaya başladığı Mercedes Marka otomobilde başka bir araca ait plaka kullanılmasının nedeni nedir?
3- Söz konusu Mercedes otomobilin resmi kayıtlardaki sahibi kimdir?
4- Mercedes Marka otomobil Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim kampanyası için kiralanmışsa hangi şirketten ne kadar bedelle kiralanmıştır?
5- Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim yasaklarının başlamasıyla birlikte 31 Temmuz 2014 tarihinde kullanmaya başladığı Mercedes Marka otomobilin kaçak olarak yasa dışı yollardan Türkiye'ye getirilen bir otomobil olduğu iddiası doğru mudur?"

    Cumartesi, 02 Ağustos 2014 13:30

Bağlantılı Konular