Ağbaba: "Diktatör ne zaman başı sıkışsa Hitler'e sarılmaya devam ediyor"

Veli Ağbaba, Recep Tayyip Erdoğan'ın "CHP Hitler'in izinden giden İsrail'e sahip çıkıyor" sözlerine ilişkin bir açıklamada bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın açıklaması şu şekilde;

"Erdoğan, CHP olarak bizlerin Gazze'ye gitme kararlığımızı görünce korkmuş, ne yapacağını şaşırmış ve afallamıştır.

CHP'yi ikiyüzlü olmakla itham eden Erdoğan'ın asıl kendisi ikiyüzlüdür. Gazze'ye gitme konusunda da İsrail'i eleştirme konusunda şov yapmaktan öteye geçememiştir. Bugüne kadar ne Gazze'ye gidebilmiş, ne de "One minute" şovundan farklı somut bir adım atabilmiştir.

Her konuda olduğu gibi kamuoyunun gündemini değiştirmek için saçma sapan iddialara sarılmaktadır. Sapla samanı birbirine karıştırmaktadır. Artık herkesin malumudur. Erdoğan her köşeye sıkıştığında Hitler'e sarılmaktadır. Yapacak hiçbir açıklaması kalmadığında Hitler'i yardıma çağırmaktadır.

CHP'yi Hitler'in izinden gitmekle itham eden Erdoğan'ın kendisi tam bir Hitler hayranıdır. Erdoğan, Hitler'in en sadık mürididir.

12 yıldır ülkenin başına musallat olan, Hitler özentisi Erdoğan, başkanlık hayalleri, servet düşkünlüğü ve iktidar hırsı ile adeta Mussolini ve Hitler ile yarışmaktadır.

Gezi Eylemlerinde onlarca ölüme, yüzlerce insanın yaralanmasına neden olan emri veren Erdoğan'dır. Roboski'de kendi yurttaşlarının üzerine bombalar yağdıran Erdoğan'dır. Eli kanlı IŞİD'e terör örgütü diyemeyen Erdoğan'dır. IŞİD rahat rahat katliam yapsın diye içi silah dolu Tırları Suriye'ye gönderen Erdoğan'dır. Sudan'ın Diktatörü, soykırımcı El Beşir'e kucak açan Erdoğan'dır. Kürecik Füze Kalkanı'nı İsrail'e hediye eden Erdoğan'dır. Türkiye dostu Kaddafi'nin sokak ortasında linç edilmesine ön ayak olan Erdoğan'dır. Madımak Katillerini Belediye Başkanı, Milletvekili Yapan, Ebu Suud'a sahip çıkan, cemevine cümbüş diyen Erdoğan'dır.

Polisin içine kendi "Kara gömleklilerini" yerleştiren, Mussolini hayranı Erdoğan'dır. MİT'i kendi Gestaposu haline getiren, Hitler hayranı Erdoğan'dır. Tüm bunlarla birlikte Davud'un Boynuzunu göğsüne takan yine Erdoğan'dır ve Bugün İsrail'e sahip çıkan, Filistinli kardeşlerimizin tepesine bombalar yağmasına sebep olan asıl Erdoğan'ın kendisidir.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde kendi sicilini gizlemeye çalışan Erdoğan, "Cambaza bak cambaza" diyerek güneşi balçıkla sıvamaya kalkmaktadır. Hâlbuki her şey ayan beyan ortadır. Erdoğan; icraatlarıyla Hitler'in ayak izlerini takip eden, onun ve Mussolini'nin yirmi birinci yüzyıldaki en büyük mirasçısıdır."

    Pazar, 03 Ağustos 2014 11:05

Bağlantılı Konular