Tanrıkulu: "Erdoğan kanlı mezhep çatışmasına benzin taşımaktadır"

"Erdoğan, ırkçı, mezhepçi, etnik kökenci söylemiyle Türkiye'nin en bölücü siyasetçisi haline gelmiştir. Kendi siyasi kariyeri uğruna hassas dengeleri altüst eden, toplumu inanç ve etnik aidiyetler üzerinden bölen bir kişiye 10 Ağustos'ta tüm kesimlerin artık "dur" demesi gerekmektedir. Aksi halde Erdoğan bu söylemiyle Türkiye'yi her geçen gün daha fazla felakete sürükleyecektir"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun yazılı açıklaması şöyle:

"Ortadoğu kanlı mezhep çatışmalarına sahne olurken Tayyip Erdoğan her geçen gün mezhepçi söylemlerini artırarak yangına körükle gitmektedir. 2 Ağustos mitinginde de siyasetçileri mezhepleri üzerinden hedef gösteren Tayyip Erdoğan suç işlemekte ve kanlı mezhep çatışmasına benzin taşımaktadır!

Her seçim öncesinde siyasi rakiplerini inançları, etnik veya dini kimlikleri üzerinden hedef göstermeyi politikasının malzemesi haline getirmeye alışmış olan Tayyip Erdoğan'ın tutumu utanç vericidir, yüz kızartıcıdır, nefret suçudur.

Erdoğan'ın mezhepçi söylemi, Irak ve Suriye'de sivilleri inançlarından dolayı vahşice katleden örgütlerinkiyle paraleldir.

Tayyip Erdoğan, ırkçı, mezhepçi, etnik kökenci söylemiyle Türkiye'nin en bölücü siyasetçisi haline gelmiştir. Kendi siyasi kariyeri uğruna hassas dengeleri altüst eden, toplumu inanç ve etnik aidiyetler üzerinden bölen bir kişiye 10 Ağustos'ta tüm kesimlerin artık "dur" demesi gerekmektedir. Aksi halde Erdoğan bu söylemiyle Türkiye'yi her geçen gün daha fazla felakete sürükleyecektir!"

    Pazar, 03 Ağustos 2014 10:10

Bağlantılı Konular