Kılıçdaroğlu: "Recep Tayyip Erdoğan şu anda IŞİD'in rehinidir"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye'nin cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun seçim çalışmalarını desteklemek için Ankara'dan İstanbul'a giden CHP Lideri Kılıçdaroğlu Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin "IŞİD taraftarlarının İstanbul'daki namaz kılma etkinliğini nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine, IŞİD'in bir terör örgütü olduğunu söyledi.

Suçsuz yere insanları boğazlayanların  dünyanın her tarafından "terörist" olarak adlandırıldığını belirten Kılıçdaroğlu şöyle dedi;

"IŞİD'ın elindeki silahların da Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildiğini biliyoruz. Recep Tayyip Erdoğan, şu anda IŞİD'in rehinidir. IŞİD tarafından rehin alınmıştır. 49 vatandaşımız rehin alındı, kendisinden ses çıkmıyor, IŞİD'i eleştirmiyor, IŞİD'e bir tepki göstermiyor. Onun bütün tepkisi içeride, 'Ben kişisel kariyerimi nasıl güçlendirebilirim, nasıl fırsat bulur da Ekmel Bey'e şu veya bu şekilde sataşırım' bunun hesabı içerisinde.

Biz IŞİD'in terör örgütü olduğunu defalarca dile getirdik. İlk Türkiye'de dillendiren de biziz Cumhuriyet Halk Partisi olarak. Biz Ortadoğu'da barışın, huzurun olmasını istiyoruz.

Sizin ülkenizin 49 yurttaşı Musul'da rehin alınıyor, bayrağı indiriliyor, insanlar aylardır oradalar, fakat bu ülkenin Başbakanı'ndan ses çıkmıyor. Bunu içimize sindiremiyoruz ve bunu doğru bulmuyoruz. IŞİD açıkça Recep Tayyip Erdoğan'ın koruması altında. Türkiye'de korunuyor. Bunu söyleyebiliriz."


CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin, "Seçim anketleri yayınlanıyor, yüzde 50'nin üzerinde bir aday gösteriliyor, yüzde 30'un altında diğeri gösteriliyor. Bunu nasıl yorumluyorsunuz" sorusuna, "AKP'nin klasik numarası arkadaşlar. Bize gelen anketlerin hiçbirisinde böyle bir tablo yok. Yüzde 50'nin üzerine çıkan bir tablo yok" karşılığını verdi.

    Cuma, 01 Ağustos 2014 17:04

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica