Tezcan : "YSK başarısızlığını yurt dışında da göstermiştir"

Dün Münih'te başlayan bu sorun bugün tüm Avrupa'daki sandıklarda karşımıza çıkmıştır. YSK derhal bu sorunu çözmek zorunda. Aksi takdirde seçime şaibe karıştığı iddialarındaki haklılık payı artacaktır. Anlaşılan o ki AKP, seçim hilelerini yurt dışına da yaydı."

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın yazılı açıklaması şöyle:

"YSK, aksaklıklarda sınır tanımıyor. Türkiye'deki seçimlerde başarısızlığı tescillenen YSK, yurt dışında da kendisini göstermiştir. Yurt dışında randevu alarak kilometrelerce yol kat edip sandık başına giden yurttaşlarımıza siz oy kullanamazsınız denmiştir! Yüksek Seçim Kurulu'nun internet sayfasında çıkan randevu ile sandık başındaki bilgisayarlarda, seçmenlerin randevu günleri farklı görünüyor. Dün Münih’te başlayan bu sorun bugün tüm Avrupa’daki sandıklarda karşımıza çıkmıştır.

YSK derhal bu sorunu çözmek zorunda. Aksi takdirde seçime şaibe karıştığı iddialarındaki haklılık payı artacaktır. Bunun yanı sıra  Dışişleri Bakanlığı, oy yolsuzluğu peşine düşmüştür. Partimizin görevlendirdiği sandık kurulu üyelerine konsolosluklara gönderdiği listelerde yer verilmemiştir. Anlaşılan o ki AKP, seçim hilelerini yurt dışına da yaydı. Hem yurt dışında hem yurt içinde ne yaparlarsa yapsınlar, bir diktanın çöküşünü seçim hileleri de kurtarmayacaktır."

    Cuma, 01 Ağustos 2014 16:54

Bağlantılı Konular