“Grup Başkanvekiliniz naylon faturacı mıdır?”

Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, “TBMM Grup Başkanvekiliniz halk arasında bilinen adıyla naylon faturacı mıdır?” diye sordu.

Kulkuloğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş hakkında bazı iddialarda bulundu.


11 CHP milletvekilinin Elitaş hakkında “yargı görevi yapanı etkilemeye teşebbüs” suçu işlediği iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğunu hatırlatan Kulkuloğlu, Başbakan’a, “TBMM Grup Başkanvekiliniz halk arasında bilinen adıyla naylon faturacı mıdır? Kayseri Milletvekiliniz ve Grup Başkanvekiliniz Elitaş, kendisine ait Mustafa Elitaş şirketi üzerinden naylon fatura düzenlemiş ya da kullanmış ve bu da Maliye birimlerince tespit edilerek Mustafa Elitaş Ticaret Maliye Bakanlığı tarafından naylon fatura düzenleyen ya da kullananların tespit edildiği özel esaslar statüsünde takip edilmeye başlanmış mıdır? Bu yolla devletin vergi kaybı var mıdır?” diye sordu.

Bu konudaki müracaat dilekçesi ve birtakım belgeleri gazetecilere de dağıtan Kulkuloğlu, bugün bir başka iddiayı daha gündeme getirmek istediklerini kaydetti. Kulkuloğlu, “Şimdi buradan Sayın Başbakan’a seslenmek istiyorum; TBMM’de Grup Başkanvekilliği görevinizi yapan kişi, sahte ve muhteviyatı itibariyle yanıltıcı belge düzenlemiş ya da kullanmış, yani halk arasında bilinen adıyla naylon faturacı mıdır?” ifadelerini kullandı.

Başbakan Erdoğan’a basın aracılığıyla bazı sorular yöneltmek istediğini dile getiren Kulkuloğlu, sözlerini şöyle sürdürdü; “Kayseri Milletvekiliniz ve Grup Başkanvekiliniz Mustafa Elitaş, kendisine ait ‘Mustafa Elitaş’ şirketi üzerinden naylon fatura düzenlemiş ya da kullanmış ve bu da Maliye bildirimlerince tesbit edilerek, ‘Mustafa Elitaş Ticaret’ Maliye Bakanlığı tarafından naylon fatura düzenleyen ya da kullananların takip edildiği özel esaslar statüsünde takip edilmeye başlanmış mıdır?

Bu yolla devletin vergi kaybı var mıdır? Sade bir vatandaşa yapılan uygulamada olduğu gibi kendisine herhangi bir cezai işlem uygulanacak mıdır? Mustafa Elitaş’ı kurtarmak için mi 115 seri numaralı KDV Tebliği yayınlanmıştır?”

    Çarşamba, 19 Haziran 2013 19:06

Bağlantılı Konular