Tanrıkulu: "Erdoğan, Türkiye siyasi tarihinin yüzkarasıdır"

Yazılı bir açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır mitingini değerlendirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu açıklamasında şöyle dedi:

"Cumhurbaşkanlığı seçimi yaklaştıkça etekleri tutuşan Tayyip Erdoğan, her türlü siyasi etik değerleri bir kenara bırakarak etrafına saldırmaktadır! Dün Diyarbakır mitinginde yine halka yalan söylemekten utanmamış olan Erdoğan, Türkiye siyasi tarihinin yüzkarasıdır!

CHP'yi faili meçhullerin, Diyarbakır Cezaevi'nin savunucusu olduğu yalanını utanmadan miting meydanında söylemek ahlak yoksunluğudur!

Tayyip Erdoğan yalancıdır ve ahlak yoksunudur, çünkü: Faili meçhullerde zaman aşımı olmasın diye getirdiğimiz kanun teklifini bizzat Tayyip Erdoğan'ın talimatı sonucu AKP'liler reddetmiştir!

Erdoğan yalancıdır ve ahlak yoksunudur, çünkü: Dersim hakikatlerinin ortaya çıkarılması ve tüm arşivlerin TBMM'de toplanıp halka açılması için verdiğimiz teklif AKP çoğunluğuna takılmıştır!

Erdoğan yalancı ve ahlak yoksunudur, çünkü: Kendisi Diyarbakır halkına modern cezaevi vaat ederken, biz Diyarbakır Cezaevi'nin İnsan Hakları ve Demokrasi Müzesi yapılması için teklif verdik. Bu teklifimiz de AKP çoğunluğuna takılmıştır!

CHP'yi ırkçılıkla suçlayan Erdoğan, tescilli bir ırkçıdır da! "Afedersiniz Rum, Ermeni" diyen bir kişinin ırkçılığı tescillidir!

Kürt halkının maruz kaldığı Halepçe Katliamı'nın resmen kabul edilmesi için verdiğimiz teklif, ırkçı Erdoğan'ın talimatıyla AKP milletvekilleri tarafından reddedilmiştir!

12 yıldır iktidarda olan Erdoğan, faili meçhullere son verdiklerini söylüyor! Doğrudur, artık infazlar meçhul kişilerce değil, bizzat Erdoğan'ın emriyle gerçekleştiriliyor!

Faili meçhullerle ilgili yasa tekliflerimiz, araştırma önergelerimiz AKP tarafından reddedilmiştir! Çünkü yalan söylemekten utanmayan, siyasi ahlaktan yoksun bir kişi tarafından yönetilen AKP vesayet sisteminin sürdürücüsüdür. 12 Eylül'den, karanlıktan beslenen bir iktidardır!

CHP'yi camilerin kapatılmasının mimarı olarak gösteren Erdoğan tıpkı Kenan Evren gibi din istismarcılığı yapmaktan da utanmayan bir yalancıdır!

Koltuk sevdasından gözünü kin bürümüş olan Erdoğan, vesayet sisteminden beslendiği gibi yeni bir vesayetin de mimarı olmaya adaydır!

Tayyip Erdoğan'ın dün Diyarbakır'da CHP'ye dair söylediği sözler, şuursuzluğunu da ortaya koymuştur. Zira küçük bir araştırma bile CHP'nin demokrasi, özgürlük ve eşitlik konusundaki çabalarını görmeye yetecekken, bu kadar yalan söylemek, ancak şuursuzlukla ifade edilebilir. Ya da Erdoğan, Diyarbakır halkını küçümsemekte, söylediği her yalana kanacağını zannederek kendini avutmaktadır.

Ancak Erdoğan yanılıyor! Çünkü Diyarbakır halkı, bölge halkı onun katliamcılığını, ırkçılığını, yalancılığını, din istismarcılığını, vesayetçiliğini, kadın-çocuk düşmanlığını yakından biliyor!"

    Pazar, 27 Temmuz 2014 14:14

Bağlantılı Konular