İnce: "Sandık başına gidersek, ülkenin bu kötü gidişini durdurabiliriz"

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, cumhurbaşkanı seçimleri çalışmaları kapsamında Çiftlikköy ilçesi Sahil Mahallesi'nde vatandaşlara bir araya geldi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı eleştiren İnce, "Ben özgül ağırlığı olan bir adamım diyor. Geçenlerde bir açıklama yaptı yine dedi ki, 'Eğer cemaat bizden özür dilerse, onları affederiz.' Ya, sen kimsin? Yani bir bakacaksın suçlu, suçsuz mu ? hemen affediyorsun. Nasıl affediyorsun? Başbakan çıktı dedi ki; 'Bülent Bey'e bunu kim söyledi bilmiyorum ama benim böyle bir derdim yok.' Özgül ağırlık en fazla cıvadadır. Bir de hava var biliyorsunuz, hava. Havanın da en hafiftir. Helyum doldurursunuz bir balona, balon uçar. Cıva da en ağırı. O kendini cıva zannediyordu, meğer hava bir başbakan yardımcısıymış. Yani hava-cıva bir başbakan yardımcısı" diye konuştu.

İnce, seçime katılımının yüksek olması gerektiğini dile getirerek şöyle konuştu:

"10 Ağustos'ta sandık başına gideceğiz. 10 Ağustos'ta bir belediye başkanı seçmeyeceğiz. Milletvekili de seçmeyeceğiz. Peki, 10 Ağustos'un farkı ne? Önemi ne? Bu seçim şezlongda yatanlarla, sandık başına gidenlerin seçimi olacak. Bir kere burada yatmak yok. Herkes sandık başına gidecek. Geçenlerde Gemlik Kumla'da anlatıyorum; bir hanımefendi 'sandığı koruyun' dedi bana. Ben de 'Ben sandığı nasıl koruyacağım, Türkiye'de 200 bin sandık var, sandığı siz koruyacaksınız. Ben senin amelen miyim?' dedim. Yandaş medya manşet attı, 'Muharrem İnce'den seçmene fırça' diye. Bu fırça falan değil, ben ülkenin bir gerçeğini söyledim. Katılım oranını yükseltirsek, bu adam cumhurbaşkanı olamaz. Bu adam diyorum kusura bakmayın. 10 Ağustos'ta yaşayacağımız seçim bir siyasi partinin diğer partilerle yarışı değildir. Sandık başına gidersek, ülkenin bu kötü gidişini durdurabiliriz."

    Perşembe, 31 Temmuz 2014 11:13

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica