CHP Lideri Kılıçdaroğlu Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı

Kılıçdaroğlu, "İslam coğrafyasında akan kanın durması, dökülen göz yaşının dinmesi, huzur ve güvenin hakim olması için, başta yaşama hakkı olmak üzere, insan hak ve özgürlüklerinden yana olan herkesi, vicdan sahibi sorumluları, sorumluluklarının gereğini yerine getirmeye, boş laf üretmek, seyirci kalmak yerine üzerine düşeni yapmaya çağırıyorum" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun mesajı şöyle;

"Bayramlar; yüreklerin coşkuyla attığı, yardımlaşmanın, dayanışmanın dostluğun ve kardeşliğin en samimi şekilde ortaya çıktığı, yaşandığı günlerdir. Ne yazık ki, Ramazan ayında İslam coğrafyasında, özelikle Gazze'de canlarını vermiş, kanları dökülmüş mazlumlar, öksüz kalmış, boynu bükülmüş çocuklar, evsiz, barksız, yurtsuz kalmış çaresizler bu Ramazan bayramını da,  bayram gibi kutlama mutluluğu ile  sevincinden mahrumdur.

Sınır komşularımızda ise, din iman adına, dine imana sığmayacak işler yapan, kafa kesen, camileri türbeleri yıkan, mal can ve namus tanımayanların açtığı derin yaralarla bayrama girilmektedir.

Ortadoğu'da ne yazık ki, milyonlarca insanın yaşadığı can korkusu ve geçim sıkıntısı, bayram sevincinin önüne geçmiş bulunmaktadır. Üzülerek belirtmeliyim ki, bizi de derinden etkileyen bu olumsuzluklar nedeniyle,ülkemiz ve insanımız buruk bir bayram yaşamaktadır.

Bir kez daha, İslam coğrafyasında bir an önce akan kanın durması, dökülen göz yaşının dinmesi, huzur ve güvenin hakim olması için, başta yaşama hakkı olmak üzere insan hak ve özgürlüklerinden yana olan herkesi, vicdan sahibi sorumluları, sorumluluklarının gereğini yerine getirmeye, boş laf üretmek, seyirci kalmak yerine üzerine düşeni yapmaya çağırıyorum.

Çünkü, müslümanın müslümana kırdırılmadığı, insanın insana kıymadığı, başta çocuklar ile yaşlılar olmak üzere, hiçbir kimsenin yatağa aç girmediği, kul ve yetim hakkının yenmediği, yalanın, riyanın hüküm sürmediği, ekmeğin ve emeğin çalınmadığı, inancın siyasete alet edilmediği, hakkın, hukukun, adaletin, eşitliğin esas alındığı, yoksullukla yolsuzluğun olmadığı insanca bir hayat sürmek, istisnasız herkesin en doğal hakkıdır.

İnanıyorum ki bayramlar ve bayramlaşmalar bu haklarımızı kalıcı bir şekilde elde etmemizin de yolunu açacaktır

Çünkü, dahili ve harici her tür sorunları aşacak potansiyel ile  birikime sahibiz.

Bu duygu ve düşüncelerle vatandaşlarımızın ve İslam dünyasının mübarek Ramazan Bayramını kutlar, sağlık ve esenlikler dileklerimle sevgilerimi, saygılarımı sunarım."

    Pazar, 27 Temmuz 2014 10:16

Bağlantılı Konular