Halıcı: "Türkiye'nin iyiliği için bir şeyler yapmaya gayret gösteriyoruz"

Halıcı: "Hepimiz sonuçta bütün partiler Türkiye'nin iyiliği için bir şeyler yapmaya gayret gösteriyoruz. Zaman zaman farklılıklarımız olabilir düşüncelerimizde ama bunu çok gergin ortama taşımamak aslında bütün vatandaşlarımızın dileğidir"


CHP Genel Başkan Yardımcısı Emrehan Halıcı ve PM üyeleri Gaye Usluer ile Umut Akdoğan'dan oluşan heyet siyasi partileri genel merkezlerinde ziyaret etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Emrehan Halıcı, Adalet ve Kalkınma Partisi'ne yaptığı ziyarette "Bu güzel bayram günü, güzel bir alışkanlık, partilerin birbirini ziyaret etmesi. Bu alışkanlıkların, partiler arası diyaloğun, uzlaşmanın hoşgörünün aslında sadece bayram değil bayram dışında da devam etmesini, sürmesini arzuluyoruz" dedi.

"Hepimiz sonuçta bütün partiler Türkiye'nin iyiliği için bir şeyler yapmaya gayret gösteriyoruz. Zaman zaman farklılıklarımız olabilir düşüncelerimizde ama bunu çok gergin ortama taşımamak aslında bütün vatandaşlarımızın dileğidir" diyen Halıcı, şöyle devam etti:

"Burada iktidar partisine çok büyük sorumluluklar düşüyor. 12 yıldır iktidarda olmak bir parti için çok önemli sorumluluk aynı zamanda. Dolayısıyla ülkedeki gergin atmosferin yumuşamasına bu bayramların vesile olmasını biz diliyoruz. Bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ediyoruz."

Emrehan Halıcı, Gazze'de yaşananları üzüntüyle takip ettiklerini ve İsrail'i kınadıklarını ifade ederek, huzur ve refah ortamının gelmesini diledi.

Bayramda güzel şeyler konuşulması gerektiğini dile getiren Halıcı, Cumhurbaşkanı seçimlerinin daha özgür ve daha huzurlu bir Türkiye'ye vesile olmasını istedi.

Bir gazetecinin, "Emniyet mensuplarına yönelik yapılan operasyon ve uygulanan muameleyi nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Halıcı, yapılan uygulamaların yanlış olduğunu söyledi.

Zaman zaman bu yanlışlara dönük eleştiriler getirilebileceğini ancak bunun herhangi bir kesimi müdafaa etme adına olmadığını ifade eden Halıcı, şöyle konuştu:

"12 yıldır iktidarda bulunan hükümet, maalesef yargıya, Türkiye'nin diğer bütün kurumlarına, emniyete, orduya her zaman müdahalelerde bulunan, bunları etkilemeye çalışan ve kendi politikası doğrultusunda yönlendirmeye çalışan bir tutum içerisinde olmuştur. Biz, tüm bunların tamamına karşıyız. Haksızlığa uğranıldığında, kimin uğradığına bakmadan kişi, kurum, herhangi bir mensubiyet aramadan yapılan yanlışın üzerine CHP olarak gidiyoruz. Ama hükümet, zaman zaman siyasi nedenlerle bir kesimi yanına alıp, bir başka kesimi rakip, düşman, hain, casus ilan ediyor. Bunları siyasi nedenlerden arındırıp, tamamen hukuka bırakmak gerekiyor."

    Salı, 29 Temmuz 2014 09:28

Bağlantılı Konular