İnce: "Eğer katılım yüzde 80'i bulursa, Ekmeleddin Bey'i ilk turda cumhurbaşkanı yaparız"

CHP Grup Başkanvekili İnce: "Bizim için en önemli olay katılımdır. Bu nedenle şezlonga değil, sandığa gideceğiz. Eğer katılım yüzde 80'i bulursa, Ekmeleddin Bey'i ilk turda cumhurbaşkanı yaparız"


CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin, "Bizim için en önemli olay katılımdır. Bu nedenle şezlonga değil, sandığa gideceğiz. Eğer katılım yüzde 80'i bulursa, Ekmeleddin Bey'i ilk turda cumhurbaşkanı yaparız" dedi.

Muharrem İnce, Bursa'nın Gemlik İlçesi'ndeki Kumla Meydanı'nda düzenlenen mitingde, vatandaşlara seslendi. Cumhurbaşkanlığı seçiminin sıradan bir seçim olmayacağını kaydeden İnce, şöyle konuştu:

"Bu seçimde milletvekili veya belediye başkanı seçmeyeceğiz. Bir yanda cumhuriyet, bir yanda şezlong, Recep Tayyip Erdoğan sizleri küçümsüyor, alay ediyor, 'nasılsa tatili bırakıp sandığa gitmezler' diyor. Erdoğan'ın kampanyasına bağış yapmak için, işadamları sıraya girmiş durumda ama insanlık onuru her zaman parayı yenmiştir. Yalova'da trilyonlar harcadılar, bakanları, milletvekillerini seferber ettiler, burunlarını sürttük."

"Bizim için en önemli detay katılımdır. Bu nedenle şezlonga değil sandığa gideceğiz. Eğer katılım yüzde 80'i bulursa, Ekmeleddin Bey'i ilk turda cumhurbaşkanı yaparız" diyen İnce, şöyle devam etti:

"Erdoğan'ın hayatı yalan. Bunların yalanlarının sonu yok. Şimdi sözde İsrail'e tepki gösteriyor, Yahudi mallarını kullanmamaktan bahsediyorlar. 2009 yılında Hüseyin Çelik, 'İsrail'i boykot etmeyin' diye genelge yayınlamıştı. Aynı zamanda devlet yaptırım uygulamıyor. Türkiye'nin sınır komşuları değişti, bir yanda IŞİD, Barzani bir yanda biz. İtibarımız dip yapmış durumda. Böyle bir adam başbakan olmuş ama cumhurbaşkanı olabilir mi?"

İhsanoğlu'nun CHP adayı olmadığını belirten İnce, şunları savundu:

"MHP, DSP, DP veya BBP'nin de adayı değildir. Partiler ülkemizin kötü gidişatının farkına varmış ve ortak adaya destek vermişlerdir. 10 Ağustos'ta bunu göndereceğiz. O zaman küçük kıyamet kopacak. Umutlar yeşerecek, ülkemiz özgürleşecek, Erdoğan'da cezasını çekecek. Ama siz kusura bakmayın, anne tarafımdan Rizeliyim ve bu yüzden onu cezaevinde ziyaret edeceğim. Ve son olarak söyleyeyim, devletin parasını çalan, sınavda öğrencinin oyunu çalan, oy da çalar."

    Cuma, 25 Temmuz 2014 15:59

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica