Ekmeleddin İhsanoğlu rekora koşuyor

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 10 farklı siyasi partinin desteğiyle "çatı aday" olarak giren Ekmeleddin İhsanoğlu, gezi rekoruna koşuyor.

İhsanoğlu, Yüksek Seçim Kurulu'nun hazırladığı takvim uyarınca 11 Temmuz'da resmen başlayan propaganda süresinde, her gün farklı ile gitti.

Kimi zaman bir güne birkaç ili sığdıran İhsanoğlu, şu ana kadar 15 şehri ziyaret etti. Seçim çalışmalarına memleketi Yozgat'la başlayan İhsanoğlu, hemen ardından da Hacıbektaş'a gitti. İhsanoğlu'nun bunun ardından gelen ziyaret programı ise şöyle gerçekleşti;
Kırşehir,Ankara, Bursa, Aydın, Sakarya,Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, İstanbul, Antep, Erzurum, Konya, Kocaeli.

Bugün Kayseri'ye gidecek olan İhsanoğlu, yarın ise Diyarbakır'da miting yapacak. İhsanoğlu bayram öncesi Antalya'ya da gidecek.

Bayramın ilk gününü istanbul'da geçirecek olan "çatı aday", daha sonra ise Karadeniz'e geçecek. İhsanoğlu'nun programında Adana, Mersin ve Hatay mitingleri de bulunuyor.

Gürsel Tekin: "Kılıçdaroğlu "Kemal Çelebi" oldu"
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin de, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da, seçim süreci boyunca 40 ile gittiğini belirterek, "Genel Başkan, adeta Evliya Çelebi gibi oldu. Kemal Çelebi oldu" diye konuştu. Tekin, Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkan olduktan sonra Türkiye'deki tüm illeri ziyaret ettiğini de vurguladı.

    Perşembe, 24 Temmuz 2014 14:12

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica