Kılıçdaroğlu, Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayımladı

"Başta Gazze'de bombalananlar ve canlarına kıyılanlar, bölgemizde kanı dökülenler ve tüm dünyadaki açlarla yoksullar olmak üzere, ilgiye, desteğe, yardıma ihtiyacı olanların ellerinden tutmak, öte yandan, ülkemizdeki mağdurların, haksızlığa, hukuksuzluğa uğramış olanların haklarına sahip çıkmak Kadir Gecesi'nin bizlere yüklediği sorumluluklardandır."


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun mesajı şöyle;

"Karanlığın yerine aydınlığı, cehaletin yerine bilimi, savaşın yerine barışı, şiddet ve zulmün yerine hukuk ve adaleti, kin ve nefretin yerine sevgi ve hoşgörüyü öneren yüce Kur'an, mübarek Kadir Gecesi'nde inmeye başlamıştır.

Ne yazık ki, Kadir Gecesi gibi, Ramazan ayı boyunca da özellikle İslam dünyasında kan aktı.

Bir yandan saldırgan zalimlerin zulmü, öte yandan  kardeşi kardeşe kırdıranlar ve hak-hukuk tanımayanlar gönülleri kararttı, yürekleri dağladı.

Başta Gazze'de bombalananlar ve canlarına kıyılanlar, bölgemizde kanı dökülenler ve tüm dünyadaki açlarla yoksullar olmak üzere, ilgiye, desteğe, yardıma ihtiyacı olanların ellerinden tutmak, öte yandan, ülkemizdeki mağdurların, haksızlığa, hukuksuzluğa uğramış olanların haklarına sahip çıkmak Kadir Gecesi'nin bizlere yüklediği sorumluluklardandır.

Bu ne kadar önemliyse, mevki ve makam hırsıyla gözü dönenlere, her tür hak ve hukuksuzluğa neden olanlara, yolsuzluğa kol kanat gerenlere, kul hakkına el uzatanlara karşı durmak da o kadar önemlidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, vatandaşlarımızla İslam aleminin mübarek Kadir Gecesi'ni en içten dileklerimle kutluyor, ülkemize, İslam dünyasına ve tüm insanlığa esenlikler diliyorum."

    Çarşamba, 23 Temmuz 2014 16:42

Bağlantılı Konular