Kılıçdaroğlu Çukurova Belediyesi'ni ziyaret etti

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: "Gazze'deki olaylar hepimizin yüreğini burkuyor" dedi ve Çukurova'da daha önce katılacağı duyurulan iftara katıldı, konsere katılmadı.

Adana Çukurova'da öncelikli görevin  ateşkes sağlanması olduğuna dikkat çeken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ortadoğu'da kardeşin kardeşi kırmaması, Müslüman'ın Müslüman'ın kanını dökmemesi için 57 İslam ülkesini başarıyla bir arada tutmuş, yönetmiş Ekmel Bey'e oy verilmesini istedi.

Kılıçdaroğlu Adana'daki  ziyaretleri kapsamında Çukurova Belediyesi'ni ziyaret etti ve Belediye  Başkanı Soner Çetin ile makamında bir süre görüştü.

Kılıçdaroğlu belediye başkanı ve belediye yetkilileriyle görüşmeden sonra Çukurova Belediyesi tarafından Belediye Evleri Mahallesi'nde düzenlenen iftara katıldı. Vatandaşlarla bir süre sohbet eden Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı seçimi ve nasıl bir cumhurbaşkanı olması gerektiği konusunda açıklamalarda bulundu. Genel Başkan Kılıçdaroğlu barış, huzur kardeşlik istiyorlarsa, kardeşin kardeşi kırmaması, Müslüman'ın Müslüman'ın kanını dökmemesi için 57 İslam ülkesini başarıyla bir arada tutmuş, yönetmiş Ekmel beye oy verilmesini istedi.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Bakanlar Kurulu tarafından 3 günlük yas ilan edilmesine ilişkin bir soru üzerine de "Gazze'deki olaylar hepimizin yüreğini burkuyor. Umarız bir an önce ateşkes sağlanır, bugün öncelikle yapılması gereken ateşkesin sağlanmasıdır. O sağlanırsa kan dökülmemesine, barış sürecine doğru adım atılmış olur" dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Çukurova Belediyesi tarafından katılacağı duyurulan iftara katıldı konsere ise katılmadı. Kılıçdaroğlu konsere katılmaması konusunda "Ben ilke olarak yüreğimizi yakan, acılar yaşanan dönemlerde önceden düzenlenmiş, planlanmış da olsa konserlere katılmıyorum" dedi.

    Salı, 22 Temmuz 2014 13:26

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica