Ağbaba: "CHP olarak Gazze'de olacağız"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba: "Umarım biz, İsrail'in Gazze'de yaptığı katliama bayramda bütün dünyanın dikkatini çekebiliriz. Bu amaçla, CHP olarak orada olacağımızı, orada olmak için girişimlerde bulunacağımızı kamuoyunun bilmesini istiyoruz"


CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya'nın Battalgazi ilçesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'nun, İsrail'in Gazze'ye saldırısını geçen hafta yayımladığı ortak bildiriyle kınadığını anımsattı.

Bunu yeterli görmeyerek tüm dünya kamuoyunun dikkatini çekmek için Gazze'ye gidilmesini teklif ettiklerini hatırlatan Ağbaba, Gazze'ye gitmek için gerekli başvuruları yapacaklarını belirterek, şunları söyledi:

"Biz yarın bu çağrıyı tekrar yapacağız ve yarın Dışişleri Bakanlığı'na başvuracağız. Buradan İnsan Hakları Komisyonu'na tekrar çağrımız, AKP, MHP, BDP hep beraber Gazze'ye gidip orada yaşanan insanlık dramını bütün dünyaya duyurmalıyız. Eğer onlar gelmezse biz, CHP'li hem İnsan Hakları Komisyonu üyeleri olarak hem de CHP Cezaevi İnceleme Komisyonu üyeleri olarak Dışişleri Bakanlığı'na yarın başvuru yapacağız. Oraya gitmek için her yolu deneyeceğiz. Orada bulunmak için özellikle de bayramda bulunmak için girişimlerimiz olacak. Arkadaşlarımız şimdi birkaç alternatif üzerinde çalışıyor. Umarım biz, İsrail'in Gazze'de yaptığı bu katliama bayramda bütün dünyanın dikkatini çekebiliriz. Bu amaçla CHP olarak orada olacağımızı, orada olmak için girişimlerde bulunacağımızı kamuoyunun bilmesini istiyoruz."

Veli Ağbaba, Gazze'ye gitmek için Levent Gök, Mahmut Tanal, Hüseyin Aygün, Sinan Aygün, Tufan Köse, Özgür Özel, Nurettin Demir ve Muharrem Işık'ın aralarında bulunduğu 10'a yakın milletvekili arkadaşıyla Dışişleri Bakanlığı'na yarın başvuracaklarını belirtti.

    Pazar, 20 Temmuz 2014 10:08

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica