Tanrıkulu: "Huber Köşkü'nün otel olarak kullanılabilmesi için 49 yıllığına özel bir şirkete kiralanacağı doğru mudur?"

Sezgin Tanrıkulu Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'e sordu: "Tarabya Yerleşkesi içindeki Huber Köşkü için 1 Ocak 2004 - 17 Temmuz 2014 arasındaki dönemde yapılan tüm harcamaların ana başlıklarına göre tutarları ne kadardır?"CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun yazılı soru önergesi şöyle:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na

Aşağıdaki sorularımın Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim.

Dr. M. Sezgin TANRIKULU
CHP İstanbul Milletvekili

1- Tarabya Yerleşkesi içindeki Huber Köşkü için 1 Ocak 2004 - 17 Temmuz 2014 arasındaki dönemde yapılan tüm harcamaların ana başlıklarına göre tutarları ne kadardır?
2- Huber Köşkü'nün otel olarak kullanılabilmesi için 49 yıllığına özel bir şirkete kiralanacağı ve söz konusu özel şirketle bir protokol imzalandığı iddiası doğru mudur?
3- İddia doğruysa, Huber Köşkü'nün 49 yıllığına kiralanması için protokol yapılan özel şirket hangisidir?
4- Huber Köşkü'nün konuşlandığı Tarabya Yerleşkesi'nde en son hangi tarihte imar değişikliği yapılmıştır?
5- İmar değişikliğinin içeriği nedir?
6- 17 Temmuz 2014 tarihi itibarıyla Huber Köşkü'nün tapu kayıtlarındaki sahibi kim ya da kimlerdir?
7- Huber Köşkü'nün de konuşlandığı Trabya Yerleşkesi'nin imara açılması için hali hazırda mevcut bir çalışma yapılmakta mıdır?
8- Huber Köşkü'nün aslına uygun şekilde restore edilmesi için Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı (ICE) ile İtalya, Emilio-Romagna Bölge Yönetimi ve Restorasyon Firmaları Birliği Assorestauro arasında Şubat 2014'te Roma'da imzalanan 'İyi Niyet Protokolü'nün ana başlıkları nelerdir?
9- İyi niyet protokolü ardından İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı (ICE) ile Assorestauro Derneği ve başka şirketlere yapılan ödemeler bulunmaktaysa yapılan ödemelerin tutarları ne kadardır?
10- Son 10 yıl içerisinde İtalya Emilio-Romagna Bölge Yönetimi ve Restorasyon Firmaları Birliği Assorestauro ile Vakıflar Genel Müdürlüğü arasında imzalanan sözleşmeler, protokoller hangileridir?
11- Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından İtalya Emilio-Romagna Bölge Yönetimi ve Restorasyon Firmaları Birliği Assorestauro'ya yapılan ödemeler bulunmaktaysa hangi projeler için ne kadarlık ödemeler yapılmıştır?
12- Son 10 yıl içerisinde İtalya Emilio-Romagna Bölge Yönetimi ve Restorasyon Firmaları Birliği Assorestauro ile TBMM arasında imzalanan sözleşmeler, protokoller hangileridir?
13- TBMM tarafından İtalya Emilio-Romagna Bölge Yönetimi ve Restorasyon Firmaları Birliği Assorestauro'ya yapılan ödemeler bulunmaktaysa hangi projeler için ne kadarlık ödemeler yapılmıştır?"

    Cumartesi, 19 Temmuz 2014 12:02

Bağlantılı Konular