İki sol parti daha Ekmeleddin İhsanoğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Devrimci Halk Partisi Genel Başkanı Mehmet Ömer Gürcan ve Türkiye Sosyalist İşçi Partisi Genel Başkanı Turgut Koçak ile birlikte yapmış olduğu basın açıklamasında her iki partinin de Cumhurbaşkanı Adayları Ekmeleddin İhsanoğlu'nu desteklemelerinden dolayı memnun olduğunu belirtti.


68 Kuşağının simge isimlerinden Sarp Kuray hakkında AYM'ye yapılacak başvuru öncesinde Meclis'te Basın Toplantısı düzenleyen Ağbaba, toplantı sonrası Gürcan ve Koçak ile birlikte cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Devrimci Halk Partisi Genel Başkanı Gürcan ve TSİP Genel Başkanı Koçak, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığını desteklediklerini belirttiler.
Koçak, "ülkede Ananı da git diyen Bir Başbakan varsa faşizm varsa buna karşı birlikte mücadele edilmesi gerekmektedir." dedi.

Türkiye solcularının ve sosyalistlerinin faşizme karşı nasıl mücadele edeceklerini her zaman çok iyi bildiklerini ifade eden Koçak ve Gürcan "cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bu bilinçle hareket edeceğiz ve Sayın İhsanoğlu'nu destekleyeceğiz" diyerek kampanya sürecine katkı sağlayacaklarını söylediler.İki sol partinin daha İhsanoğlu'nu destekleme kararı almalarını önemli ve değerli bulduklarını söyleyen Ağbaba, seçimlere kadar bu desteğin artarak devam edeceğini belirtti.

    Cuma, 18 Temmuz 2014 11:25

Bağlantılı Konular