Şenatalar: "Bizdeki çatlak meselesi kapandı, Parti içinde fikir ayrılığı kalmadı"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhan Şenatalar, CHP içerisindeki cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'na ilişkin fikir ayrılığının kalmadığını söyledi.


Burhan Şenatalar, Afyonkarahisar Gazeteciler Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Abdioğlu'nu ziyaretinde yaptığı konuşmada, "Bizdeki çatlak meselesi kapandı. Parti içinde fikir ayrılığı kalmadı. Bugün burada yaptığımız toplantıda kendi içimizde değerlendirme yaptık. Başlangıçta var olan öyle mi oldu böyle mi oldu konusu geride kaldı" dedi.

İki gün önce Kadıköy'de, sonrasında ise Kağıthane'de toplantı yaptıklarını anlatan Şenatalar, şöyle konuştu:

"Çok toplantı yapıyoruz. Çok net bir tablo var. Ekmeleddin İhsanoğlu'nu iyi anlattığınız zaman bir de Tayyip Erdoğan'ı iyi anlattığınız zaman bizim partilimiz 'tamam' diyor. Hatta bunun anketi de var. Yapılan anket erken bir tarihte yapıldığı için değişim devam ediyor. Dolayısıyla bir dereceden sonra ciddiye almamak gerekiyor. Bizden Erdoğan'a oy gitmesi çok düşük seviyede olacak. MHP'den biraz daha gidiyor olabilir. Şu anda gidiyor olabilir ama daha seçime 3-4 hafta var. Ekmeleddin Bey tanındıkça yukarıya çıkıyor."

Burhan Şenatalar, İhsanoğlu'nun saldırgan bir üslup kullanacak biri olmadığını da belirterek, "Sayın İhsanoğlu dün Gaziantep'de güzel bir konuşma yapmış. Eleştirel dozu da artırıyor. Eleştiri dozunu ne kadar artırırsa artırsın saldırgan bir üslup kullanacak bir insan değil" ifadesini kullandı.

Burhan Şenatalar, daha sonra, Afyon Gazeteciler Cemiyeti'ni, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ziraat Odası ile Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

    Cuma, 18 Temmuz 2014 09:43

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica