Akkaya: "10 Ağustos'taki seçim ya parlamenter bir yönetimin devamını sağlayacak ya da dikta bir yönetimin kapısını açacaktır"

Yakup Akkaya Gümüşhane'de, "Biz inandık ve büyük uzlaşmanın adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nu destekleme kararı aldık. Türkiye'nin 81 ilinde yurttaşlarımızla beraber olmak için elimizden geleni yapıyoruz."


Cumhurbaşkanı seçimi çalışmaları kapsamında Gümüşhane'ye gelen Akkaya, CHP örgütünce düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, İslam aleminin en mübarek ayının ramazan ayı olduğunu söyledi.

Yakup Akkaya, ramazan ayında birlik ve beraberlik ruhunun yaşandığını belirterek, "Ne yazık ki hemen yanı başımızda Suriye'de, Irak'ta yaşananları, Müslümanların birbirlerini katledişlerini görüyor, üzülüyoruz. İsrail'in Kudüs'e yaptığı saldırıları, bu mübarek ayda masum insanların ve özellikle çocukların öldürülmesini bir kez daha şiddetle kınıyorum" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı seçiminin çok önemli olduğunu da vurgulayan Akkaya, şunları kaydetti:
"Bu ülkedeki her vatandaşımızı seviyoruz. Neye inandığına bakmadan sadece insan olduğu için seviyoruz. Kürt, Türk, Laz, Çerkez, Boşnak, hepsi bizim insanımızdır. CHP olarak bizim kıblemiz insana dönüktür. İnsanın olduğu yerde hayat vardır. O hayatı güzelleştirmek bizim boynumuzun borcudur. Bunu yaparken sevgiyi birbirimizden eksik etmeyeceğiz. Sevgiyi içimizde taşıyarak 10 Ağustos'taki seçimde iyi sonucu alabilmek için o ruhla ve azimle hep beraber çalışacağız. Yarınlar herkes için daha iyi olacak. Yeter ki buna inanalım. Biz inandık ve büyük uzlaşmanın adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nu destekleme kararı aldık. Türkiye'nin 81 ilinde yurttaşlarımızla beraber olmak için elimizden geleni yapıyoruz. 10 Ağustos'taki seçim ya parlamenter bir yönetimin devamını sağlayacak ya da dikta bir yönetimin kapısını açacaktır"

    Cuma, 18 Temmuz 2014 09:35

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica