"Bir siyasetçi kul hakkı yiyorsa, o siyasetçiye prim vermeyiniz"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İstanbul'da şehit ve gazi yakınları, din adamları ve muhtarlarla iftarda bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu, "Bütün inançların ortak temeli ahlaktır. Eğer bir siyasetçi kul hakkı yiyorsa, o siyasetçiye prim vermeyiniz. Ben sizden sadece bunu istiyorum."dedi.

"Ahlakın özünde adalet vardır. Adalet, bir kutup yıldızı gibidir, yerinde sabit durur ama bütün evren onun etrafında döner. Biz, inançlarımızı ahlak üzerine inşa ettik. Eğer ahlakı yüceltirsek, sevgiyi, barışı, kardeşliği, birbirimize olan saygıyı artırmış, yüceltmiş  oluruz."

İstanbul Beylikdüzü Kültür Merkezi'nde şehit ve gazi yakınları, din adamları ve muhtarlarla iftarda bir araya gelen Kılıçdaroğlu, ramazan ayının manevi duyguların en yoğun yaşandığı ay olduğunu belirtti.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da hazır bulunduğu iftarda bir konuşma yapan  CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için sandığa gidileceğini hatırlatarak, katılımcılara şöyle seslendi:
"Benim sadece sizden istediğim bir şey var. Bütün inançların ortak temeli ahlaktır. Ahlak, insanı yüceltir, bir toplumu yüceltir. Ahlakın özünde adalet vardır. Adalet, bir kutup yıldızı gibidir, yerinde sabit durur ama bütün evren onun etrafında döner. Adalet bu kadar soylu bir kavramdır. Biz, inançlarımızı ahlak üzerine inşa ettik. Ahlakın ne kadar önemli, değerli olduğunu, kendi öz yaşamımızda bilmek zorundayız. Eğer ahlakı yüceltirsek, sevgiyi, barışı, kardeşliği yüceltmiş oluruz; saygıyı, birbirimize olan saygıyı artırmış oluruz. Biz siyasetçilerin bir görevi var. Biz, ülkeyi yönetmeye talip olan kişileriz. Ülkeyi adaletle yönetmek, kul hakkı yemeden ülkeyi yönetmek, buna talibiz. Eğer bir siyasetçi kul hakkı yiyorsa, o siyasetçiye prim vermeyiniz. Ben sizden sadece bunu istiyorum."

"Siyaseti büyütmek zorundayız"
Vatandaşlardan toplanan toplanan vergilerle ülkenin yönetildiğini anlatan Kılıçdaroğlu, "Bu ülkede doğan her çocuk, doğduğu andan itibaren vergi öder. Süt alırsınız vergi ödersiniz, arabaya binersiniz vergi ödersiniz, otobüse binersiniz vergi ödersiniz, su içersiniz vergi ödersiniz. Hanımlar bulaşık yıkar, vergi öderler. O zaman siyasetçi, sizlerden toplanan her kuruşun hesabını, size vermek zorundadır. Ahlaki temeller üzerinde, biz siyaseti büyütmek zorundayız. Bunu düşünüp oylarınızı kullanırsanız, beni dünyanın en mutlu insanı edersiniz. Sizden tek istediğim bu. Kul hakkı yiyene, prim vermeyin" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Ramazan Bayramı'nın şimdiden kutlu olmasını, huzurlu bir ramazan ve bayram olmasını dileyerek, şunları söyledi:
"Bu ülke Mevlanaların ülkesi, Karacaoğlanların ülkesidir. Bu topraklarda bereket vardır. Bu topraklarda huzur istiyoruz, barış istiyoruz, her birimiz birbirimize selam vermek ve "Nasılsın" demek ihtiyacını duyuyoruz. Neden kavga ediyoruz? Kavgasız, huzurlu bir Türkiye, herkesin karnının doyduğu bir Türkiye istiyoruz. Bu amaçlarla yola çıkıyoruz, bu amaçlarla çalışıyoruz."

    Cuma, 18 Temmuz 2014 14:56

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica