Tanrıkulu: "Bugün Çağlayan Adliyesi'nde görülmeye devam edilecek davada hazır bulunacağız"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu bugün Çağlayan Adliyesi'nde görülmeye devam edilecek Hrant Dink davası hakkında yazılı bir açıklama yaptı.CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun açıklaması şöyle:
"Tüm Türkiye ve dünyada derin bir sarsıntı yaratan Hrant Dink cinayetinden hemen sonra AKP yetkilileri ucu nereye dokunursa dokunsun tüm faillerin bulunup cezalandırılacağı sözünü vermişti. Ancak hükümet "bulduğu" sorumlu kamu görevlilerini ödüllendirdi, terfi ettirdi.

Sorumluluğu olduğu düşünülen ancak soruşturma izni verilmeyen 24 kamu görevlisi, başından beri hesap vermekten kaçırılmış, korunmuştur.

Ancak yürütülen adalet mücadelesi sonucu cinayette sorumluluğu olduğu düşünülen 24 kamu görevlisinden 8'i hakkında mahkeme yolu görünmüş ve "kovuşturmaya yer yoktur" kararı iptal edilmiştir. 7 yıldır Dink davasında adalete milim milim yaklaşılıyorsa, bu AKP'ye rağmen "Hrant'ın arkadaşları" tarafından yürütülen mücadele sayesindedir. Artık anlaşılmıştır ki, Hrant Dink davasında adalet sağlanırsa siyasi iktidara rağmen, hukuk mücadelesi verenler sayesinde sağlanacaktır.

Fakat gelinen noktada bile adalete henüz çok uzağız. Dink davasında adaletin yerini bulmadığı her duruşma acıyı daha da derinleştirmektedir.

Bugün Çağlayan Adliyesi'nde görülmeye devam edilecek davada hazır bulunacağız. Bu davada adalet tam olarak yerini bulana kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Hrant için, adalet için."

    Perşembe, 17 Temmuz 2014 13:53

Bağlantılı Konular