Kılıçdaroğlu: "Boynundaki Yahudi Cesaret Madalyasını çıkar, öyle konuş"

"Ben Kemal Kılıçdaroğlu olarak, ailece tatil yaptığın, kankan, dostun Esad ile  Madalyasını taşıdığın İsrail ve İsrail'in Filistin'e zulmü, saldırısı dahil olmak üzere, Filistin'e, halka, zulüm nereden gelirse gelsin, halkı ezen, baskı altına alan zalim kim olursa olsun hepsini kınadım, senin gibi çifte standart uygulamadım"


CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu yazılı bir açıklama yaparak Erdoğan'ın Sakarya konuşmasını şöyle yanıtladı;
"ABD Dışişleri Bakanı Kerry, "Otur oturduğun yerde, Gazze'ye gidemezsin" diyince tükürdüğünü yalayan ve Gazze'ye gidemeyen Erdoğan, Sakarya'da yine sahibinin sesi olmuş ve bir kez daha bana saldırmış. Kendi zavallılığını gözlerden gizlemek için "Sen İsrail'i kına, Esad'ı kına" demiş.

Ben Kemal Kılıçdaroğlu olarak, ailece tatil yaptığın, kankan, dostun Esad ile  Madalyasını taşıdığın İsrail ve İsrail'in Filistin'e zulmü, saldırısı dahil olmak üzere, Filistin'e, halka, zulüm nereden gelirse gelsin, halkı ezen, baskı altına alan zalim kim olursa olsun hepsini kınadım, senin gibi çifte standart uygulamadım.

Peki sen, 10 Haziran 2005'te Musevi Komitesi Başkanı tarafından boynuna takılan Yahudi Cesaret Madalyasını hala boynunda taşıyacak mısın? Hadi bir kez sözünün eri ol, boynuna takılan Yahudi Cesaret Madalyasını çıkar, iade et. Ayrıca, Filistinlilere bomba yağdıran, İsrail Jetlerinin yakıtını kes, Türkiye üzerinden İsrail'e  savaş uçağı yakıtı göndertme.

Bir de, 'Gazze'ye gideceğim' dediğin, sonra dilini yuttuğun 23 Mart 2013'ü, arkasından 'Tarih kesinleşti Mayıs sonu gibi Gazze'ye gideceğim' dediğin 14 Nisan 2013'ü hatırla. Ağzından çıkanı bir kez kulağın duysun.

Ama hatırlayamazsın, hatırlamak işine gelmez, hatırlamaya cesarette edemezsin. Çünkü, 21 Nisan 2013'te ABD Dışişleri Bakanı Kerry sana "Gitme" dedi. Sen ne yaptın, "Kerry'nin demeci hiç şık değil" dedin. Kerry ne yapmalıydı, şık olsun diye sana Obama gibi beyzbol sopası mı göstermeliydi?

Bu arada kof kabadayılığı da sürdürdün, bir kez daha Haziran'da Gazze'ye gideceğim dedin.

Bugün 17  Temmuz 2014 Recep bey. Üçüncü kez Gazze'ye gideceğim demenin üzerinden İki haziran geçti, sen hala Gazze'ye gidemedin. Sadece palavra attın, yalan söyledin, göz boyadın, her zaman yaptığın gibi milleti kandırmaya çalıştın.

Bir de kalkmış 'Ben cumhurbaşkanı olacağım' diyorsun. Senden Cumhurbaşkanı olmaz."

    Perşembe, 17 Temmuz 2014 13:21

Bağlantılı Konular