Akkaya: "Cumhurbaşkanlığı seçimleri; halkı düşman eden mezhep siyasetinin durdurulması için çok önemlidir"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, Türk-İş Konfederasyonu Ağaç İşleri Sendikasının 18. Olağan Genel Kurulu'na katıldı.

Konuşmasında sendikaların iki kanaldan saldırı altında olduğuna dikkat çeken Akkaya; birinci olarak AKP iktidarı süresince anti demokratik yasaların hüküm sürdüğünü, hak arama özgürlüğünün olmadığını, hakkını arayanların da polis şiddeti ile karşı karşıya kaldığını, 21. yüzyıl kölelik düzeni olan taşeronlaşmanın AKP iktidarında yaygınlaştığını ifade etti.

Yakup Akkaya ikinci olarak AKP hükümetinin kendi kontrolü altında sendika yaratma operasyonu sürdürdüğünü; bunda da yandaş sendikaların güçlendirilmesi hedeflendiğini belirtti. Esasen sendikaların hiç bir partinin arka bahçesi olmaması gerektiğini, bu anlayışta olanların demokrasiye, sendikal anlayışa ve örgütlenmeye zarar vereceğini belirten Akkaya; konuşmasında Soma'da hayatını kaybeden 301 madencimizin arkasından sözler verildiğini,ancak torba yasada bunların hiç birinin tutulmadığının görüldüğünü,madencilere verilen sözlerin yerine getirilmesi için Cumhuriyet Halk Partisi olarak bunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını ifade etti.

Son olarak halkı düşman eden, kutuplaştıran bu mezhep siyasetinin durdurulması için Ağustos ayında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin önemini vurgulayan Akkaya; Ağaç İşleri Sendikası Genel Kurulu'na başarılar diledi.

    Cumartesi, 21 Haziran 2014 17:08

Bağlantılı Konular