Tanrıkulu: "Polis memurlarına aldıkları raporlar uyarınca tazminat ödenmiş midir?"

Sezgin Tanrıkulu İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya sordu: "Ali İsmail Korkmaz'ın öldürülmesiyle ilgili olarak Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesinde süren davanın sanığı konumundaki polis memurlarından Yalçın Akbulut, Hüseyin Kadir Engin ve Şaban Gökpunar da sağlık raporu almışlar mıdır?"


CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun yazılı soru önergesi şöyle:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na

Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Efkan Ala tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim.

Dr. M. Sezgin TANRIKULU
CHP İstanbul Milletvekili

Ali İsmail Korkmaz'ın Eskişehir'de öldürülmesi olayına adı karışan polis memuru Mevlüt Saldoğan'ın, tekmeleme olayı sırasında ayağı çatladığı için 7 günlük rapor aldığı basına yansımıştır.

Konuyla ilgili olarak;
1- Toplumsal olaylarda zarar gördükleri için sağlık raporu alan güvenlik güçlerine 2330 Sayılı Yasa uyarınca tazminat ödemesi yapılmakta mıdır?
2- Mevlüt Saldoğan'ın yanı sıra Ali İsmail Korkmaz'ın öldürülmesiyle ilgili olarak Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesinde süren davanın sanığı konumundaki polis memurlarından Yalçın Akbulut, Hüseyin Kadir Engin ve Şaban Gökpunar'da sağlık raporu almışlar mıdır?
3- Davanın tanığı konumundaki polis memurlarından Selçuk Bal da sağlık raporu almış mıdır?
4- Bu polis memurlarına aldıkları raporlar uyarınca tazminat ödenmiş midir? Ödenmişse, tutarı ne kadardır?
5- Türkiye genelinde iller bazında 2013-2014 yılları arasında 15 Temmuz tarihi itibariyle, bu gerekçe ile kaç polis memuruna, ne kadar tazminat ödenmiştir?"

    Çarşamba, 16 Temmuz 2014 17:24

Bağlantılı Konular