DYP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti

DYP Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz "Türkiye'nin ihtiyacı olan cumhurbaşkanlığı müessesesini dolduracak adayı bulmuştur. Aranan kan bulunmuştur. Burada CHP Genel Başkanını gösterdiği tespitten dolayı kutluyorum" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile DYP Genel Başkanı Özaçıkgöz ve DYP heyeti arasındaki görüşme CHP Genel Merkezi'nde gerçekleşti. DYP Genel Başkanı Özaçıkgöz görüşmede Kılıçdaroğlu'na "Cumhurbaşkanı seçimiyle ilgili olarak verdiğiniz mücadeleden dolayı sizleri kutlamaya geldik. Çok isabetli kararlar aldınız. Bu duygularımızı paylaşmak için sizleri ziyaret ediyoruz" dedi.

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'da DYP Genel Başkanı Özaçıkgöz'e teşekkür ederken bu konuya verilen önemin ve duyulan sorumluluğun Türkiye'ye karşı sorumluluk ve duyarlılık ile demokrasiye, cumhuriyete saygı olduğunu söyledi. Bu konuda diğer kişi, kurum ve kuruluşlarla birlikte siyasi partilerle diyaloglara ayrı bir önem verdiklerini belirten Kılıçdaroğlu, "Ne iyi ettiniz de geldiniz. Hoş Geldiniz. Ziyaretinizden çok mutlu olduk teşekkür ederiz" dedi.

Basına kapalı yapılan görüşmeden sonra Özaçıkgöz, Türkiye'nin hassas bir dönemden geçtiğini söyledi.

Türkiye'nin tarihi boyunca hiçbir zaman böyle "çalkantılı ve nereye gittiği belli olmayan bir dönemi" yaşamadığını belirten Genel Başkan Özaçıkgöz şöyle dedi; "Önümüzde Türkiye'nin kendi meselelerine sahip çıkacak, kendi demokratik rejimini tesis edecek kilometre taşlarından bir tanesi de cumhurbaşkanlığı seçimleridir. Sayın CHP Genel Başkanına hem bir nezaket ziyaretinde bulunduk hem de bu seçim kampanyasında DYP'nin elinden gelen her şeyi, partilerüstü adayımızı destekleme konusunda yardımcı olacağımızı, bütün Türkiye'yi dolaşabileceğimizi ve DYP'nin sesini duymak isteyen milyonlar olduğunu ifade ettik. İnşallah güzel bir görüşme oldu. Bundan sonra da bu görüşmelerimiz devam edecektir. DYP, Türkiye'nin ihtiyacı olan cumhurbaşkanlığı müessesini dolduracak adayı bulmuştur. Aranan kan bulunmuştur. Burada CHP Genel Başkanını gösterdiği tespitten dolayı kutluyorum."

Kemal Kılıçdaroğlu'nun özel bir talebinin olup olmadığının sorulması üzerine Özaçıkgöz, "Özel bir talebe gerek yok. Beraber çalışmaktan mutlu olacaklarını söylediler. Ben de eğer görev verildiği takdirde, ben ve arkadaşlarım seçim kampanyasında otobüsün üzerine çıkıp Türkiye'nin meselelerini izah ettikten sonra adayımıza oy talep edeceğimizi beyan ettik" diye konuştu.

Özaçıkgöz ile Kılıçdaroğlu görüşmesinde DYP Genel Başkan yardımcısı Halil İbrahim Övünç ile DYP Genel Sekreteri Muzaffer Tan ve CHP Genel Başkan Yardımcıları Aytun Çıray ile Erdoğan Toprak'da hazır bulundu.

    Cumartesi, 21 Haziran 2014 16:45

Bağlantılı Konular