Güven: "Yeşil bir dünya için 'engel' yok"

CHP İzmir Milletvekili Hülya Güven, Engelliler Üst Kurulu çalışmaları çerçevesinde Ankara'daki engellilerle bir araya geldi. Güven, CHP Ankara Mamak İlçe Engelliler Komisyonu'nun Mamak Şehit Ercan Uygun Parkı'ndaki Ağaç Dikme Şenliği'ne ve ardından Mavigöl'deki pikniğine katıldı.

CHP Engelliler Üst Kurul Üyesi ve  İç Anadolu Bölge Temsilcisi Cemal Kaman, CHP Mamak İlçe Başkanı Adnan Demirci, CHP Engelliler Üst Kurul Üyesi Erman Eranıl, Aktif Görme Engeliler Dernek Başkanı ve Beyaz Baston dergisinin imtiyaz sahibi Şerafettin Hasanoğlu, CHP Mamak kadın ve gençlik kolları başkanları, engelli dostları ve ailelerinin katıldığı etkinlikte Prof. Dr. Güven, engellilerle birlikte parka çam fidanları dikti. Engelsiz yeşil bir dünya çağrısı yapan Güven, "Ankara Mamak CHP Engelli Komisyonu'nun 'Engelsizyeşil bir dünya' sloganı ile yola çıktığı etkinlikte onlarca fidanı toprakla buluşturduk. Engelli çocuklarımızın doğa ve çevre bilinci kazanması, çevre sorunlarına karşı engelleri kaldırmak amacıyla düzenlenen etkinlik oldukça kalabalık ve coşkulu geçti" dedi.

CHP Engelliler Üst Kurulu olarak her ilde engellilerin yanında olarak onların yaşama biraz daha bağlanması için çalışmalar yürüttüklerini belirten Güven, "Doğa sevgisi de onları yaşama bağlayan önemli bir unsur. Her etkinlikte onlarla ayrı bir mutluluk yaşıyoruz. Burada da Ankara'lı engelli vatandaşlarımızla güzel bir etkinlikte buluştuk. Gerek sosyal açıdan gerekse maddi açıdan onların desteklenmesi ve olanaklarının artırılması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" diye konuştu.

Fidan dikiminden sonra Mavigöl piknik alanına geçen tüm katılımcılara, CHP'li üyelerin mangal başında elleriyle hazırladıkları yiyecekler ikram edildi.

    Pazartesi, 23 Haziran 2014 15:13

Bağlantılı Konular