Kılıçdaroğlu: "Sizin çocuğunuz bir sokakta sopalarla ve tekmelerle öldürülseydi siz bunu içinize sindirir miydiniz?"

CHP Lideri Kılıçdaroğlu,"Bugün Kayseri'de, Eskişehir'de sopalarla ve tekmelerle öldürülen üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın davası görülüyor."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin ve büyük uzlaşının Cumhurbaşkanı adayı Profesör Doktor Ekmeleddin İhsanoğlu'nun seçim kampanyasına desteği her alana yaymak ve katkı yapabilecek herkesi seferber etmek için CHP'nin önceki kurmayları, yöneticileri, bakanları ve milletvekillerinin da katıldığı bir toplantıda konuştu.

Genel merkez binasında eski bakanlardan Ali Topuz, önceki Genel Başkanlardan Altan Öymen'in konuşmalarından sonra kürsüye çıkan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, eski Bakanlardan Ali Topuz'un talebi ve önerisi üzerine böyle bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Konuşmasına başlarken bugün Kayseri'de, Ali İsmail Kormaz'ın ölümüne ilişkin davanın görüldüğünü hatırlatan Kılıçdaroğlu, Eskişehir'de bir üniversite öğrencisinin sopalarla ve tekmelerle öldürüldüğünü hatırlattı.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu ülkenin yüzde 100'üne hitap etmek, bütün annelere ve babalara seslenmek istiyorum; Sizin çocuğunuz bir sokakta sopalarla ve tekmelerle öldürülseydi siz bunu içinize sindirir miydiniz? Eğer sindirmiyorsanız, evlat acısı dünyanın en derin acısıdır diyorsanız, Allah kimseye evlat acısı vermesin diyorsanız bu davanın akıbetini takip ediniz" dedi.

    Pazartesi, 14 Temmuz 2014 11:16

Bağlantılı Konular